اخباراخبار جهان

فلج شدن یک زن در اثر نیش کنه

به گزارش ایران جوان و به نقل از ottawacitizen نیش کنه باعث شده مری آن هریس بیش از یک سال و نیم با دستگاه تنفس مصنوعی نفس بکشد و تقریبا به طور کامل فلج شود.

روز کارگر 2021 بود که مری آن هریس به همسرش گفت احساس خستگی می کند و باید کمی دراز بکشد. چند ساعت بعد حالت تهوع او شروع و خیلی زود دچار دوبینی شد. همسرش چارلز دی لینت بلافاصله او را به اورژانس برد.

همان شب مشخص شد که او دچار انسفالیت یا التهاب مغزی شده است. صبح روز بعد مری آن در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و با دستگاه تنفس مصنوعی نفس می‌کشید.

چارلز همسر مری آن که یک نویسنده محبوب است، درباره وضعیت او می‌گوید: آنها در ابتدا نمی ‌دانستند مشکل چیست، تصور می کردند یک نوع ویروس این بلا را بر سر او آورده است.

امروز بیش از یک سال و نیم از آن روز کذایی می گذرد و هنوز مری آن به خانه بازنگشته است. او هنوز با دستگاه تنفس مصنوعی نفس می کشد و تقریبا به طور کامل فلج شده است.

در ادامه گزارش ottawacitizen آمده است:

اما مقصر کیست؟ به احتمال زیاد نیش یک کنه، ویروس نادر پواسان را به بدن مری آن منتقل کرده است؛ این ویروس یک پاتوژن بالقوه کشنده است که باعث انسفالیت می ‌شود.

چارلز می گوید به احتمال زیاد این کنه در باغچه حیات آنها و یا باغ های مجاور که مری آن عادت به پیاده روی در آنجا داشته، او را نیش زده است.

متاسفانه این بیماری هیچ درمانی ندارد و در 10 تا 15 درصد موارد کشنده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید