اخباراخبار کانادا

فقط 300 دلار خسارت در ازای گم شدن ویلچر چند هزار دلاری توسط ایر کانادا 

انتاریو- مرد اهل برنتفورد، بدون صندلی چرخدار سفارشی خود در شیلی سرگردان شده، زیرا شرکت هواپیمایی Air Canada آن را گم کرده است. 

جیم همیلتون و همسرش کتی، یکشنبه گذشته با ایر کانادا به سانتیاگو، پایتخت شیلی، سفر کردند. این اولین سفر این زوج پس از آن بود که سکته مغزی در سال 2021، همیلتون 63 ساله را به صندلی چرخدار نیازمند کرد. همیلتون پس از رسیدن به مقصد دانست که ویلچر به سانتیاگو نرسیده است. 

وندی الیوت، دخترخوانده همیلتون، به CBC گفت: صندلی چرخدار چمدان یا وسیله ورزشی نیست. جیم به آن نیاز دارد. این اتفاق غیر قابل قبول است. 

به گفته وندی، ایر کانادا پس از جستجوی فرودگاه سانتیاگو برای یافتن صندلی چرخدار که به گفته خانواده بین 5000 تا 7500 دلار ارزش دارد، یک کوپن 300 دلاری  و یک ویلچر قرض داده اند. اما کتی می گوید این صندلی برای نشستن و برخاستن همیلتون مناسب نیست و ضمن اینکه یکی از پایه های آن شکسته است. 

مایان زیو، حامی حقوق معلولین و مدیر AccessNow می گوید: اتفاقی که برای همیلتون رخ داده، نادر نیست. متاسفانه هر روز شاهد موارد مشابه گم شدن وسیله حرکتی معلولین توسط شرکت های هواپیمایی هستیم. این یک مشکل سیستماتیک است. 

طبق قوانین کانادا، خطوط هواپیمایی موظف هستند با افراد دارای معلولیت با کرامت و احترام رفتار کنند. قانون همچنین آن‌ ها را ملزم می ‌کند در صورت عدم بازیابی تجهیزات حرکتی ظرف 96 ساعت پس از ورود، وسیله را جایگزین یا هزینه آن را پرداخت کنند. 

کارشناسان معتقدند خطوط هوایی باید نحوه صحیح نگهداری وسایل حرکتی، از جمله صندلی چرخدار، اسکوتر، عصا و واکر را به کارکنان آموزش بدهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید