اخباراخبار کانادا

فقط 2100 ملک در تورنتو مشمول مالیات جدید خانه های خالی! 

تورنتو- با اجرایی شدن قانون مالیاتی جدید برای خانه های خالی، تنها 2100 ملک در تورنتو به عنوان خالی ثبت شد. در حالی که این مالیات جدید در اصل برای تشویق سرمایه گذاران بازار املاک برای اجاره دادن یا فروش املاک خالی و بلاستفاده تعیین شده است. به گفته سخنگوی شهرداری، 96 درصد از مالکان املاک مسکونی تورنتو، یعنی حدود 775 هزار نفر، اظهارنامه‌ ارائه کرده و اشغال بودن ملک شان را به شهرداری اطلاع داده اند. 

مالیات بر خانه های خالی تورنتو از مالیاتی که ونکوور در سال 2017 معرفی کرد، الگوبرداری شد، که به کاهش 36 درصدی تعداد املاک خالی در آن شهر منجر شد. به عبارتی از 1755 ملک مسکونی خالی در سال 2020 در ونکوور، 49 درصد در سال 2021 به اشغال شده تبدیل شد.  

شریس بوردا، از مدیران دانشگاه متروپولیتن تورنتو می گوید از پایین بودن تعداد خانه های خالی در تورنتو متعجب نشده. وی گفت: فکر نمی کنم ما جزو شهرهایی مانند ونکوور یا جاهای دیگر باشیم. ما شهر ارواح نیستیم و بالعکس افرادی را جذب می کنیم که مایل به زندگی و کار در تورنتو می باشند. 

بوردا مالیات املاک خالی را به عنوان یک سیاست موثر ستایش کرد، اما آن را برای حل بحران کمبود مسکن کافی ندانست. وی گفت: تعداد نسبتا پایین واحدهای خالی گویای این واقعیت است که کمبود جدی املاک اجاره ای – حتی با اجاره بالا – وجود دارد. 

لازم به ذکر است که شهرداری تورنتو با توجه به تجربیات ونکوور، پیش بینی کردند مالیات جدید بین 55 تا 66 میلیون دلار درآمد مالیاتی (ناخالص) همراه داشته باشد. 

در مورد املاک مشمول مالیات جدید چند استثنا وجود دارد. از جمله خانه های در حال بازسازی یا مالکانی که در مراکز مراقبت طولانی مدت بسر می برند. اگر مالک محل سکونت اصلی خود را در یک سایت اجاره کوتاه مدت، مانند Airbnb اجاره بدهد، خانه خالی تلقی نمی شود. 

برای صاحبخانه هایی که املاک خود را خالی اعلام کردند، یک اخطاریه ارزیابی مالیاتی حاوی مبلغ مالیات ارسال شده است. این مبلغ معادل یک درصد ارزش فعلی ملک می باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید