اخباراخبار جهان

فشارها بر شاهزاده هری برای خلع عنوان او و همسرش مگان مارکل بالا گرفته است.

شاهزاده هری و مگان مارکل پس از ازدواج در می 2018، توسط ملکه ملقب به القاب سلطنتی دوک و دوشس ساسکس شدند.

هری و مارکل در سال 2020 با ترک وظایف سلطنتی خود، به مونته سیتو کالیفرنیا نقل مکان کردند. پس از آن درخواست های متعددی به صورت آنلاین برای آنها فرستاده شده و از دوک و دوشس خواسته شده عناوین سلطنتی خود را پس بدهند.

هر چند ازدواج هری و مارکل در آن زمان با استقبال مردم مواجه شد، اما اکنون همه چیز به ضرر آنها تغییر کرده است. نظرسنجی ها حاکی از کاهش محبوبیت شاهزاده هری دارند. 

هری از زمان پایین آمدن رتبه سلطنتی و افزایش درخواست های آنلاین، به شدت زیر ذره بین شهروندان و رسانه های بریتانیایی قرار گرفته است. 

پارلمان موازی بریتانیا پس از نقل مکان این زوج به ایالات متحده، دادخواستی را به این عنوان ارائه کرد: «از آنجایی که آنها در هنگام ازدواج عضوی از خانواده سلطنتی بودند، این عنوان به آنها اهدا شد تا به سلطنت خدمت کنند. اما از آنجایی که آنها امروز وظایف سلطنتی را ترک کرده اند، نمی توانند از این عناوین برای منافع مالی شخصی استفاده کنند، به همین دلیل این عناوین در حال حاضر باید حذف شوند».

هری و مگان در مصاحبه ای که با اوپرا وینفری داشتند، دلیل ترک وظایف سلطنتی خود را بی توجهی خاندان سلطنتی به مگان و عدم تحمل این شرایط برای او، اعلام کرده اند.

جدیدترین این درخواست ها یک طومار مردمی است که توسط مردم منطقه ساسکس به امضا رسیده است. آنها با استناد به اینکه هری و مگان از انجام مسئولیت هایی که به موجب قانون موظف به انجام آنها هستند سرباز زده اند، از آنها خواسته اند عناوین سلطنتی خود را پس بدهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید