اخباراخبار کانادا

فروش خانه رویایی به علت افزایــــش دو برابری اقســــاط وام مســــــکن

کورا کوک یکی از کسانی است که قربانی افزایش بهره وام مسکن شده است. او و خانواده اش کمتر از 2 سال است به خانه جدیدشان نقل مکان کرده اند، با این وجود مجبور هستند به دلیل دو برابر شدن اقساط وام مسکن، خانه رویایی شان را به فروش برسانند.

بانک مرکزی کانادا اخیرا نرخ بهره وام های کلیدی خود را یک شبه به پنج درصد افزایش داده است. این موضوع باعث شده که بسیاری از دارندگان وام مسکن در کانادا با بحرانی عجیب مواجه شوند.

در این میان کسانی که وام مسکن با نرخ بهره ثابت دارند تنها زمانی این فشار را درک می کنند که زمان تمدید وامشان فرا برسد. اما افرادی مانند کورا کوک که دارای وام با نرخ بهره متغیر هستند، هر روز این فشار را احساس می کنند.

زیرا در حالی که اقساط وام مسکن او ماهانه 2850 دلار بود، اکنون به 6200 دلار افزایش یافته است. همین امر باعث شده که دیگر او و اعضای خانواده اش توانایی پرداخت اقساط وام خانه خود را نداشته باشند و به فکر فروش خانه رویایی شان بیفتند.

کورا کوک درباره این تجربه سخت می گوید: «برای ما بسیار سخت است که خانه ای را که با اشک و خون ساخته ایم، به راحتی ترک کنیم. با وجود اینکه من و همسرم هر دو کار می کنیم، اما در این مدت مجبور شده ایم برای پرداخت اقساط خانه، برخی وسایل منزلمان را بفروشیم و دیگر نمی توانیم این طور ادامه دهیم؛ به همین دلیل به دنبال جایی برای اجاره می گردیم».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید