فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

فرزندان دنیل کریگ پس از مرگ او، وارث صد و بیست و پنج میلیون دلار ثروتش نخواهند بود

دنیل کریگ گفته قصد دارد حتی یک پنی از ثروت 125 میلیون دلاری خود را پس از مرگ برای فرزندانش باقی نگذارد، زیرا ارث را چیز ناپسندی می داند.

این بازیگر که نقش آفرینی او در آخرین فصل از مجموعه جیمز باند به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده بود، در این باره گفت: من قصد دارم هر طور که شده قبل از اینکه راهی آن دنیا شوم، از شر ثروتم خلاص شوم.

او در یک گفتگوی رسانه ای گفت که قصد ندارد چیز زیادی برای نسل بعدی باقی بگذارد.

کریگ 52 ساله دارای دو فرزند است که یکی از آنها حاصل ازدواج او با ریچل وایس در سال 2018 است. الا دختر دیگر اوست که حاصل ازدواج قبلی او با فیونا لودون می باشد.

کریگ اعلام کرده که او به گونه ای دیگر به فلسفه وراثت نگاه می کند و به همین دلیل قصد ندارد تا زمان مرگ، چیز زیادی برای فرزندانش بر جا بگذارد.

او گفت: من به آن ضرب المثل قدیمی معتقدم که می گوید اگر کسی به عنوان یک فرد ثروتمند بمیرد، قطعا بازنده است. به نظر من این که امروز گفته می شود ثروت اندرو کارنگی بالغ بر 11 میلیارد دلار است و این نشانی بر ثروتمند بودن اوست، اشتباه است. زیرا به نظر من او نیز تنها مقداری از آن را نگه داشته بود.

 

دنیل کریگ را بیشتر بشناسیم:

دنیل کریگ بازیگر ثروتمند انگلیسی است که ثروت او حدود 160 میلیون دلار است. او سابقه ای درخشان در عرصه بازیگری دارد. اما بیشتر شهرت او به بازی در نقش جیمز باند برمی گردد. او قسمت اعظم ثروت خود را مدیون بازی در مجموعه فیلم های جاسوسی جیمز باند است.

دنیل وروتن کریگ در 2 مارس 1968 در چستر انگلستان به دنیا آمد. او در منطقه لیورپول بزرگ شد و خواهرانش از بازی او در تئاتر حمایت می کردند، دوستان بازیگر مادرش، یکی از بزرگترین دلایل ورود او به صنعت سینما بودند؛ کریگ گفت: فریاد زدن آنها سر صحنه و پوشیدن لباس های مختلف، باعث شد که من عاشق ایده بازیگری شوم.

کریگ در سن 16 سالگی برای پیوستن به تئاتر ملی جوانان، به لندن رفت و در مدرسه موسیقی و نمایش گیلدهال به تحصیل ادامه داد آنجا بود که اولین بازی او در فیلم قدرت فرد (1992) رقم خورد. او با بازی در سریال دوستان ما در شمال (1996) در شبکه BBC2 به فعالیت حرفه ای خود در تلویزیون ادامه داد. او پس از حضور در فیلم های لارا کرافت: مهاجم مقبره (2001) و جاده ای به سوی تباهی (2001) در سال 2002 به شهرت بین المللی دست یافت. 

با وجود اینکه بازی دنیل کریگ در مجموعه فیلم های جیمز باند باعث شد او در عرصه بین المللی به شهرت برسد، اما چشم پوشی از بازی های درخشان او در آن سال ها، بی انصافی در حق او خواهد بود.

این ها نشان می دهند که او یکی از استعدادهای برتر هالیوود امروز است.

از جمله فیلم های مطرح او در این سال ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

تهاجم (2007)، قطب نمای طلایی (2007)، خاطرات یک احمق (2008)، فیلم جنگی دعوت به جنگ (2008)، کابوی ها و بیگانگان (2011)، کینگزمن (2017) و چاقوکشی (2019). بازی در مجموعه چاقوکشی، یکی از پرسودترین قراردادهای بازیگری کریگ است که برای او میلیون ها دلار به ارمغان آورد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید