اخباراخبار کانادا

فردی که قصد داشت یک مسجد را منفجر کند، مسلمان شد

به نقل از CBC: فیلم کوتاه Stranger at the Gate که نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، قدرت مهربانی و شفقت را نشان می دهد.

تا حدود 16 سال پیش، مک کینی کهنه سرباز ارتش ایالات متحده معتقد بود که مسلمانان ذاتا شرور هستند و او باید تمام تلاش خود را برای محافظت از شریک زندگی و دختر ناتنی خود انجام دهد تا از آنها در برابر مسلمانان محافظت کند.

مک ‌کینی که در برنامه As It Happens شرکت کرده بود به مجری برنامه گفت: «این نفرت در درون من لانه کرده بود و آنقدر قدرتمند شده بود که احساس می کردم عضوی از بدنم است. صادقانه بگویم فکر می‌کردم این نفرت مرا زنده نگهداشته است»

مک‌ کینی با الهام از نیروی آن نفرت، نقشه ‌ای برای ساختن یک بمب دست‌ ساز و منفجر کردن مسجد شهر زادگاهش طراحی کرد. مک کینی می گوید قصد داشته حداقل 200 مسلمان را بکشد.

اما در عرض هشت ماه پس از اولین باری که به مرکز اسلامی مونسی قدم گذاشت، نه تنها نقشه خود را فراموش کرد، بلکه به مسجد پیوست، به اسلام گروید و چیزی را که همیشه در اعماق وجودش در جستجوی آن بود یافت و آن چیزی نبود جز یک جامعه که خود را عضوی از آن بداند.

این ماجرای جالب اکنون به دست مایه فیلم کوتاه Stranger at the Gate تبدیل شده که نامزد بهترین فیلم کوتاه مستند در جوایز آتی اسکار امسال شده است.

هنگامی که بی بی بهرامی یکی از بنیانگذاران این مسجد برای اولین بار به مک کینی نگاه کرد، اعتراف کرد که از او ترسیده است. او غریبه ای را دید با یک هیکل تنومند و دست های مملوء از خالکوبی که با هیبتی ترسناک پا در این مسجد گذاشته بود، او درباره آن لحظه گفت: «در عین حال موجودی آسیب پذیر را در درون او دیدم که احساس می کردم به دنبال گمگشته ای است».

مک کینی خود را به عنوان فردی معرفی کرده بود که قصد دارد با اسلام آشنا شود.

او گفت: «من به دنبال حقایق بودم، من به دنبال دلایلی بودم که ثابت کند مسلمانان شرور هستند» اما رفتار مسلمانان با او و حقانیت آیات قرآن باعث شد که او نه تنها از تصمیمش منصرف شود، بلکه ادامه زندگی اش را با دین اسلام گره بزند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید