اخباراخبار کانادا

فردی بدون اجازه صاحبخانه، کاندوی دان تاون را در AirBnb  به اجاره گذاشت

تورنتو- مالک آپارتمانی در تورنتو، پس از آنکه متوجه شد شخصی غیر از مستاجر مورد تایید او توانسته آپارتمان را در AirBnb لیست کند، خواستار تغییر نحوه اعطای مجوز اجاره کوتاه مدت توسط شهرداری شد. 

آلیسون راسکوینا، مشاور املاک، می ‌گوید از این مجوز، بدون اطلاع او برای اجاره دادن استودیو آپارتمان اش در خیابان آدلاید غربی استفاده شده است.  پس از آن که راسکوینا به دلیل نقض قرارداد اجاره خواستار تخلیه واحد شد، مستاجر به شرط دریافت هزاران دلار غرامت با تخلیه موافقت کرد.

راسکوینا که برای به دست آوردن مجدد کنترل آپارتمان خود تلاش می کند، می گوید وضعیت او شکاف ها در شیوه صدور مجوز اجاره کوتاه مدت توسط شهرداری را برجسته می کند و شهرداری باید اقداماتی را برای محافظت مالکان آپارتمان انجام بدهد. آنها باید حداقل مطمئن شوند افرادی که  مجوز AirBnb را دریافت می کند، قانونا مجاز به فعالیت می باشند. 

آلیسون می گوید کاندویی که در سال 2019 خریده بود، محل سکونت اصلی او بود، اما تصمیم گرفت آن را سال گذشته اجاره بدهد.

او از طریق Realtor•ca، زنی را از بریتیش کلمبیا پیدا کرد که مایل بود واحد را اجاره کند. متقاضی مدارک لازم را ارائه و واحد را برای یک سال، از اول جولای 2022 اجاره کرد. اما واحد در همان ماه برای اجاره کوتاه مدت لیست شد. در حالی که اصولا اجاره کوتاه مدت در این کاندومینیوم مجاز نیست،  راسکوینا توانست واحد را در AirBnb•com بیابد که توسط دوست پسر مستاجرش، به اجاره گذاشته شده  بود؛ در پی شکایت راسکوینا، شهرداری تورنتو اعلام کرد مجوز را لغو خواهد کرد.  

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید