اخباراخبار جهان

فارغ التحصیلی دانشجوی دکترای 76 ساله پس از 50 سال

به نقل از goodnewsnetwork: نیک اکستن که به تازگی فارغ التحصیل شده است گفت که مانند سایر دانشجویان دکتری راه طولانی را برای رسیدن به هدف طی کرده است. اما گویا راه او بیش از حد طولانی شده است، زیرا برخلاف اکثر دانشجویان، 5 دهه طول کشید تا این دانشجوی 76 ساله سرانجام توانست مدرک دکتری جامعه شناسی ریاضی را دریافت کند.

دکتر اکستن این راه را در سال 1970 شروع کرد، یعنی سالی که بورسیه معتبر فولبرایت را از دانشگاه پیتسبورگ دریافت کرد. اما او پس از پنج سال با مدرک ناتمام دکتری به انگلستان بازگشت.

دکتر اکستن درباره آن دوران گفت: «کاری که باید در اوایل دهه 70 انجام می ‌دادم بسیار دشوار بود. حقیقت این است که برخی از مشکلات آنقدر بزرگ هستند که باید بخش زیادی از زندگی خود را به آنها اختصاص دهید».

ماجرای بازگشت دوباره دکتر اکستن به دنیای تحصیلات دانشگاهی به 7 سال پیش برمی گردد، یعنی زمانی که او با هدف به پایان رساندن تحصیلات تکمیلی هنر وارد دانشگاه بریستول شد. او بعد از آن به تحصیل در مقطع دکتری پرداخت و سرانجام در سال 2022 در سن 75 سالگی مدرک دکترای خود را در حضور همسر و نوه اش دریافت کرد.

تحقیقات دکتر اکستن، مبتنی بر ایده هایی است که او پنج دهه پیش در آمریکا روی آنها کار کرده است.

این تحقیقات پایه نظریه جدیدی در مورد درک رفتار انسان براساس ارزش های فردی است. دکتر اکستن می گوید که این نظریه پتانسیل این را دارد که دیدگاه ما را نسبت به روانشناسی رفتاری تغییر دهد

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید