مقالاتمقالات اقتصادی

غیر قابل تحمل شدن هزینه های زندگی‌ در تورنتو

 

داستان به زمانی برمی گردد که یک خانم اهل وودستاک انتاریو، درباره زندگی خود در تیک تاک صحبت کرد. این یک ویدیو سلفی بود که او در لحظه ای که بسیار ناامید بود، ضبط و منتشر کرد. 

استفانی فینلایسون در حالی که اشک هایش را پاک می کرد، گفت: «امروز هشت ساعت و نیم کار کردم، می دانستم که کافی نیست، هرگز کافی نخواهد بود».

استفانی 42 ساله در این ویدیو با گریه توضیح می دهد که قبض های ثابت ماهانه او 2701 دلار است، در حالی که درآمد ماهانه او 2710 دلار است. او گفت: «خودتان حساب کنید، من باید با این 9 دلار زندگی ام در این ماه را ادامه دهم».

فینلیسون این ویدیو را در ماه سپتامبر منتشر کرد. با این وجود تاکنون بیش از 9100 بار اشتراک گذاری شده و 64 هزار لایک و تقریبا 18 هزار نظر دارد.

استفانی گفت: «با وجود اینکه این ویدیو را در تیک تاک پست کردم، اما فکر نمی کردم کسی آن را ببیند».

استفانی دارای یک پسر 18 ساله است و مجبور است ماهانه برای اجاره خانه 1650 دلار بپردازد. 

او درباره وضعیت خود گفت: «اوضاع مالی ام بسیار بد است. پس از کسر هزینه های ثابت از جمله تلفن همراه، گرما، گاز و بیمه، دیگر پولی برای ادامه زندگی برایم باقی نمی ماند».

استفانی حتی قادر نبود در روز شکرگزاری گذشته به دیدن خانواده خود برود، زیرا پول کافی برای پرداخت بلیت قطار در اختیار نداشت.

بخشی از ناامیدی استفانی به این مربوط می شود که در زمان ساخت این فیلم، شغل مناسبی داشت. او ساعتی 21 دلار از خدمات مشتری و پشتیبانی لجستیک برای یک شرکت گرمایش و تهویه مطبوع درآمد داشت.

با این وجود بعد از همه گیری، افزایش هزینه کالاهای روزمره، باعث کاهش درآمد ماهیانه او شد.

او گفت: «دو سال پیش وقتی شروع کردم درآمد مناسبی داشتم، حداقل می توانستم با این درآمد زندگی ام را بگذرانم و زنده بمانم».

استفانی احساس می کند که ویدیوی او، زندگی حال حاضر بسیاری از کانادایی ها را نشان می دهد، اما تعداد کمی از آنها حاضر به صحبت در مورد شرایط سخت زندگی خود هستند.

او در ادامه گفت: «با وجود اینکه مردم می توانند حداقل در این زمینه صحبت کنند، اما سعی می کنند سکوت پیشه کنند و همچنان به تلاش ادامه دهند».

زندگی استفانی بعد از انتشار این ویدیو تغییر چندانی نکرده است. همکاری او با شرکت HVAC مدت کوتاهی پس از انتشار این ویدیو قطع شد. او گفت که کارفرمایش به او اعلام کرده، قطع همکاری با او ربطی به عملکردش ندارد و دفتر مرکزی شرکت به دلیل رکود کسب و کار، این تصمیم را گرفته است.

به دنبال کار جدید

استفانی اکنون منتظر دریافت بیمه بیکاری است و در عین حال به دنبال یافتن یک شغل جدید در بخش خدمات مشتری در صنعت بیمه است، جایی که قبلا هشت سال در آن کار می ‌کرد.

در عین حال هنوز هم با اتومبیل هوندای قدیمی خود دست و پنجه نرم می کند و هنوز هم پولی در اختیار ندارد تا رادیاتور آن را تعمیر کند و از این می ترسد که روزی داغ شدن اتومبیلش، جانش را هم به باد بدهد. 

استفانی اکنون حتی با کمک خانواده اش باز هم مطمئن نیست بتواند اجاره خانه اش را به موقع پرداخت کند، چه برسد به هزینه خورد و خوراک!

پیام او به سیاستمداران این است: «کانادایی ‌هایی که درآمد متوسطی دارند، در حال از بین رفتن هستند. آنها باید بدانند که هزینه های زندگی در کانادا از دستمزدها بیشتر شده است. تا کی قرار است اقتصاد ما در این وضعیت دوام بیاورد. دیگر کارد به استخوان رسیده است، سلامت روان مردم در خطر است. اگر دولتمردان فکری نکنند، دیگر حتی فرصت جبران هم باقی نمی ماند».

گزارش جدیدFood Banks Canada  نشان می دهد که امسال به دلیل افزایش سرسام آور هزینه های زندگی، استفاده از خدمات بانک های مواد غذایی به بالاترین سطح خود از سال 1989 رسیده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید