مقالاتمقالات پزشکی

غیرقانونی شدن استفاده از آنتی‌بیوتیک انسانی به عنوان آفت کش مرکبات!

 

دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ایالات متحده خبر خوشی برای حامیان سلامت عمومی، گرده افشان ها و محیط زیست داشت؛ چرا که در این ماه به نفع کارگران مزرعه و گروه های منافع عمومی رای داد که خواستار لغو تاییدیه آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) درباره استفاده از آنتی بیوتیک انسانی به عنوان آفت کش بر روی مرکبات، شده بودند.

دادگاه در این حکم، تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست در سال 2021 مبنی بر مجاز بودن سمپاشی استرپتومایسین بر روی محصولات مرکبات را بر اساس قانون فدرال حشره کش، قارچ کش و جونده کش و قانون گونه های در معرض خطر، غیرقانونی اعلام کرد. دادگاه همچنین اعلام کرد که جدیت این موضوع مستلزم آن است که سازمان حفاظت محیط زیست تاییدیه خود را درباره آفت ‌کش ها لغو کند.

در این صورت سازمان حفاظت محیط زیست موظف است تا بررسی های بیشتری را در مورد خطرات بالقوه گرده افشان ها انجام دهد و ارزیابی کند که آیا استرپتومایسین واقعا در این زمینه موثر است یا خیر.

استرپتومایسین برای درمان بیماری های جدی انسانی از سل گرفته تا عفونت های مجاری ادراری، مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس گزارش شورای دفاع از منابع طبیعی، استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک های پزشکی، منجر به افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی در برابر باکتری ها شده است؛ یک بحران بهداشت عمومی که هر ساله باعث مرگ بیش از 35 هزار نفر در ایالات متحده می شود.

آلیسون جانسون دادستان ارشد در NRDC (شورای دفاع از منابع طبیعی) گفت: «لزومی ندارد که ما آنتی بیوتیک های مهم پزشکی را وارد محیط زیست کنیم. ما مجبور نیستیم بین یک منبع غذایی پایدار و گرده افشان ها، یکی را انتخاب کنیم؛ ما به هر دو نیاز داریم.

تولیدکنندگان ارگانیک با ساخت اکوسیستم ‌های مزرعه ای سالم به ما نشان داده اند که ما مجبور نیستیم برای کشاورزی سالم، دست به دامان استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها شویم».

یکی از مدافعان محیط زیست و سلامت کارگران در این باره گفت: «انجمن کشاورزان فلوریدا نیز در این دعوی حقوقی دخیل بود و به دنبال محافظت از کارگران کشاورزی بود که در مزارع زحمت می کشند و سزاوار این هستند که از چنین تهدیدات قابل اجتنابی رهایی یابند؛ به ویژه با توجه به اینکه بر اساس تجربیات، اسپری آنتی بیوتیک ها در درمان مرکبات موثر نبوده اند».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید