اخباراخبار کانادا

عواقب احتمالی بازی با ماکت اسلحه

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun عواقب احتمالی بازی با اسلحه های اسباب بازی، جوانان را تهدید می کند.

زیرا وقتی پلیس به هر تماسی که در رابطه با اسلحه گرم باشد پاسخ میدهد، تا زمانی که تحقیقات نتواند خلاف آن را ثابت کند، هر اقدامی انجام دهد مشروع تلقی می شود.

پلیس منطقهای یورک اخیرا گزارش های متعددی را در مورد اینکه برخی جوانان با ماکت اسلحه دیگران را تهدید کرده اند دریافت کرده است و به همین دلیل درباره عواقب این کار هشدار می دهد.

شنبه گذشته حوالی ساعت 6:30 بعد از ظهر گزارشی در مورد تیراندازی در نزدیکی بلوار استارلینک نزدیک خیابان وستون به پلیس مخابره شد. وقتی ماموران به محل حادثه رسیدند، متوجه شدند که یک مرد جوان با اسلحه، گلوله های ژلی را به سمت گروهی از جوانان در پارک شلیک کرده است.

دو قربانی زخمی شدند، هر چند پلیس می گوید که جراحات آنها جدی نیست. جوانی که با تفنگ ساچمه ای به این افراد شلیک کرده بود، قبل از رسیدن پلیس، منطقه را ترک کرد.

آخرین ماکت های اسلحه معروف به اسلحههای Orbeez در رسانه های اجتماعی به یک ترند تبدیل شده اند، این ترند جوانان را تشویق می کند تا با ساچمه های آبی یا ژلی به غریبه ها شلیک کنند. اما از آنجایی که این ساچمه ها با فشار بسیار بالای هوا شلیک می شوند، می توانند آسیب جدی ایجاد کنند. این اسلحه ها در بیشتر مواقع ظاهری شبیه اسلحه واقعی دارند.

به گفته پلیس، شلیک با این اسلحه های ساچمه ای عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به دنبال دارد که متهم به ارتکاب جرایم جدی از جمله حمله با سلاح، یکی از آنها است.

در ادامه گزارش torontosun آمده است:

پلیس به والدین و نوجوانان هشدار می دهد که چون بسیاری از این ماکت های اسلحه مشابه اسلحه های واقعی به نظر می رسند، افسران پلیس وقتی در محل حاضر می شوند، نمی‌توانند واقعی یا تقلبی بودن اسلحه را در زمان کوتاهی که در اختیار دارند تشخیص بدهند و به همین دلیل ممکن است حمله این اسلحه ها برای جوانان عواقب قابل توجهی به همراه داشته باشد.

پلیس در این راستا به خانواده ها هشدار می‌دهد که آنها باید به طور جدی مسئولیت و خطرات به همراه داشتن وسیلهای که ممکن است یک سلاح گرم تلقی شود را در نظر داشته باشند.

پلیس برای ایمنی جامعه به شدت با خرید و استفاده از این اقلام مقابله می کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید