اخباراخبار کانادا

عمل آپاندیس منسوخ می شود: آنتی بیوتیک می تواند این عفونت مرگبار را درمان کند

متخصصان سوئدی، ادعا می کنند آپاندیسیت – اندام مرموز و کرم شکل- عفونی می تواند به طور موثر با آنتی بیوتیک درمان شود تا نیازی به عمل برداشتن آپاندیس یا آپاندکتومی، یکی از رایج ترین عمل های جراحی در جهان، نباشد. 

برداشتن سریع آپاندیس، برای بیش از یک قرن، درمان استاندارد عفونی شدن این ارگان بوده است. آپاندیس عفونی که با درد شدید همراه است، بدون درمان سریع می تواند جان بیمار را تهدید کند. 

سالانه حدود 50000 نفر در انگلیس با آپاندیسیت در بیمارستان بستری می شوند. سالانه حدود 11.6 میلیون مورد آپاندیسیت در ایالات متحده گزارش می شود.

طی جراحی، آپاندیس پس از ایجاد سه یا چهار برش کوچک در شکم، از بدن خارج می شود.

برش ها با منگنه یا بخیه بسته می شوند.

پس از جراحی معمول، اکثر بیماران می توانند روز بعد به خانه بروند و پس از یک هفته به فعالیت های عادی بازگردند.

اما مانند هر جراحی دیگری، خطراتی وجود دارد. از هر 10 بیمار، یک نفر از عوارض جانبی عمل، مانند ابتلا به عفونت پوستی رنج می برد.

در سال های اخیر، چندین مطالعه اروپایی نشان داده است که اکثر افراد مبتلا به آپاندیسیت را می توان به جای جراحی با آنتی بیوتیک ها با موفقیت درمان کرد. 

آپاندیس زائده ‌ای کوچک است که از ابتدای روده بزرگ منشعب می‌ شود. این زائده به انتهای بن‌ بست در سکوم (روده کور) متصل است. در جدار این عضو بافت لنفاوی فراوانی موجود است. طول آپاندیس بین 10 تا 12 سانتیمتر و قطر آن نیز کمتر از 6 میلیمتر است. کارکرد آن در بدن انسان کمک به از بین بردن آلودگی‌ های بدن است. همچنین در برخی تحقیقات تقویت سیستم ایمنی بدن از کارکردهای آپاندیس است.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید