اخباراخبار کانادا

علت مخالفت جاستین ترودو درباره دخالت چین در انتخابات

به نقل از spencerfernando: گاهی اوقات وقتی حرف از انگیزه های سیاسی به میان می آید، همه چیز ساده تر از آن چیزی است که به نظر می آید.

رهبران به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول کسانی هستند که تاریخ در دراز مدت از آنها به نیکی یاد می کند؛ این افراد منافع ملی را بر منافع سیاسی کوتاه مدت خود ترجیح می دهند.

دسته دوم کسانی هستند که منافع سیاسی خود را به همه چیز، حتی منافع ملت شان ترجیح می دهند.

خبر بد برای کانادایی ها این است که جاستین ترودو جز رهبران گروه دوم به شمار می آید.

گزارش ‌های جدید حاکی از این هستند که سازمان اطلاعات امنیت کانادا (CSIS) به ترودو برای لغو نامزدی یک نامزد لیبرال که گفته می‌شود توسط چین پشتیبانی می شود، هشدار داده است. اما جالب اینجاست که ترودو با وجود این هشدارها اعلام کرده که تحقیقات عمومی در مورد دخالت چین کمونیست در دموکراسی کانادا انجام نخواهد داد.

ترودو مدعی است که تحقیق عمومی لازم نیست و یک کمیته پارلمانی هم می ‌تواند این موضوع را مدیریت کند. ترودو گفت: «من کار کمیته های پارلمانی را در زمینه نظارت بر این موضوع تحسین می کنم».

توجه داشته باشید که ترودو تنها بر نظارت بر وضعیت راضی است و نیازی به تحقیق نمی بیند. نظارت بر چنین موضوعی بدون اقدام برای مقابله با آن کاملا بی معنی است.

درضمن وقتی آرای پیمان لیبرال و NDP را در کمیته پارلمانی مورد اشاره ترودو در نظر می گیریم، به این نتیجه می رسیم که آنها به سادگی می توانند هر تحقیقی را رد کنند.

به عبارت دیگر ترودو می خواهد همه چیز توسط این کمیته مورد نظارت قرار بگیرد، زیرا او عملا بر آن کنترل دارد.

واقعیت این است که جاستین ترودو نمی ‌خواهد یک تحقیق عمومی در مورد دخالت چین در انتخابات انجام شود، زیرا او از ماندن در قدرت ناامید شده است و فکر می ‌کند اگر چین بتواند از طرف او در مبارزات انتخاباتی بعدی مداخله کند، شانس پیروزی او افزایش خواهد یافت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید