اخباراخبار کانادا

علت عبور پناهجویان کانادایی از مرزهای غیررسمی ایالات متحده چیست؟

به گزارش ایران جوان و به نقل از رویترز، زولما دیاز که اهل پرو است پس از اینکه در زادگاهش ربوده شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت، به امید یافتن امنیت به ایالات متحده فرار کرد. اما در آنجا نیز بخت با او یار نبود و پس از اینکه مجبور شد به عنوان نظافتچی بیمارستان کار کند، بی خانمانی و آزار جنسی را تجربه کرد.

بنابراین وقتی دیاز 46 ساله شنید که در شهر نیویورک بلیط رایگان اتوبوس به مقصد پلاتسبورگ، شهری نزدیک به مرز کانادا توزیع می شود، سوار این اتوبوس شد و سپس با تاکسی خود را به گذرگاه مرزی جاده روکسام رساند تا وارد خاک کانادا شود و پرونده درخواست پناهندگی تشکیل دهد.

آمارها گواه افزایش شدید تعداد پناهجویانی هستند که از طریق گذرگاه ‌های غیررسمی وارد کانادا می ‌شوند. بسیاری از این افراد با اتوبوس از نیویورک خود را به مرزهای کانادا می رسانند، معمولا کرایه این اتوبوس ها را آژانس‌های امدادی پرداخت می‌ کنند. افزایش تعداد این افراد، باعث افزایش فشار بر نخست ‌وزیر جاستین ترودو شده است و او را بر آن داشته تا با جو بایدن بر سر مسئله پناهجویان غیرقانونی به توافق برسد.

در ادامه گزارش خبری رویترز آمده است که شان فریزر وزیر مهاجرت کانادا این هفته در واشنگتن دی سی با آلخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی ایالات متحده درباره مهاجرت غیرقانونی گفتگو کرده و ترودو نیز گفته است که در دیدار بایدن از اتاوا در 23 تا 24 مارس این موضوع را مطرح خواهد کرد.

به گفته مقامات امدادرسانی و براساس گفته های پناهجویان، بسیاری از افرادی که وارد خاک ایالات متحده می شوند، به دلیل زمان طولانی رسیدگی به درخواست های پناهندگی و محدودیت های برنامه پناهندگی در این کشور، قید پناهندگی در ایالات متحده را می زنند و راهی کانادا می شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید