اخباراخبار کانادا

علائم یائسگی میلیاردها دلار برای اقتصاد کانادا هزینه دارد

دارلین مالکاهی مدتی قبل احساس کرد نمی تواند تمرکز کند یا اطلاعات را به خاطر بسپارد و بهره وری اش در محل کار در حال کاهش است. او بعدا متوجه شد که این ها علائم یائسگی هستند، اما وقتی موضوع را مدیرش در میان گذاشت، او گفت که نمی داند چگونه به کارمندش کمک کند. مالکاهی که احساس می کرد در محل کار از حمایت کافی برخوردار نیست مجبور شد مرخصی بگیرد. 

بیشتر زنان بین سنین 45 تا 55 سالگی به یائسگی می رسند. این بدان معناست که دو میلیون نفر از نیروی کار کانادا با علائم آن دست بگریبان بوده و فقدان حمایت ممکن است پیامدهای اقتصادی جدی برای کشور داشته باشد. 

گزارش جدید بنیاد یائسگی کانادا حاکی از آن است که روزهای کاری از دست رفته، بهره وری کمتر و درآمد از دست رفته به دلیل علائم یائسگی 3.5 میلیارد دلار در سال برای اقتصاد کشور هزینه دارد. جانت کو، مدیر بنیاد گفت:  معتقدیم یائسگی حلقه مفقوده ای است که توضیح می دهد چرا زنان بیشتری به مدارج شغلی بالاتر دست نمی یابند. در حالی که زنان در این سن و سال باید بیشترین درآمد را داشته باشند، اما به دلیل علائم یائسگی به حاشیه رانده می شوند و این یک موج منفی در اقتصاد ایجاد می کند. 

بر اساس نظرسنجی ملی موسسه Leger برای بنیاد یائسگی کانادا، تقریبا نیمی از زنان شرکت کننده می گویند علائمی مانند گرگرفتگی، درد مفاصل و اضطراب را تجربه می کنند و قادر به کار کردن نیستند.  67 درصد از زنان مورد بررسی گفتند مایل نیستند با سرپرست خود در مورد علائم خود صحبت کنند. اما اکثریت مایلند کارفرمایان حمایت بیشتری از آنها، از جمله بیمه پزشکی که درمان های هورمونی را پوشش می دهد و گزینه هایی برای مرخصی و ساعات کار انعطاف پذیر ارائه کنند. 

گروه های حامی زنان شاغل استدلال می کنند اینگونه حمایت ها به موفقیت حرفه ای و شخصی، رفاه مالی و ارتقاء سلامتی زنان کمک می کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید