اخباراخبار کانادا

عقب نشینی ترودو از اعمال مالیات کربن به دلیل کاهش حمایت کانادایی ها از او 

جاستین ترودو که تا قبل از این به شدت از مالیات کربن دفاع کرده و به مخالفان آن حمله می کرد، به دلیل خدشه دار شدن وجهه اش نزد کانادایی ها و کاهش قابل توجه میزان حمایت مردم، در سیاست خود تجدید نظر کرد. 

او اعمال مالیات کربن روی نفت مورد نیاز برای گرم کردن خانه ها در استان های آتلانتیک کانادا را به مدت 3 سال به حال تعلیق درآورد. مسلما این عقب نشینی برای نجات وضعیت متزلزل حزب لیبرال در استان های آتلانتیک است. مکانی که در آن 40 درصد خانه ها با نفت گرم می شوند. 

حزب محافظه کار به رهبری پیر پویلیور، اخیرا گردهمایی پرشماری را در نووا اسکوشیا برگزار کرد که حاکی از افت محبوبیت لیبرال ها نزد رای دهندگان است. پویلیور تاکید کرد ترودو مالیات کربن را کماکان روی بنزین، دیزل، گاز طبیعی و غیره اعمال خواهد کرد. 

کاهش محبوبیت ترودو نزد رای دهندگان باعث شده او سیاست های محیط زیستی خودش را به حال تعلیق در آورد. جالب اینکه او ادعا می کند برنامه جدید به حفظ محیط زیست کمک بیشتری خواهد کرد!

میلیون ها کانادایی که با سوخت پاکیزه تر گاز طبیعی خانه هایشان را گرم می کنند، همچنان مجبورند مالیات کربن بپردازند.چرا؟ چون در مناطقی که ترودو برای باقی ماندن در قدرت به آنها محتاج است، زندگی نمی کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید