اخباراخبار کانادا

عصبانیت مردم بابت گران شدن چیپس! 

کانادا- تورم بی سابقه باعث افزایش قیمت موادغذایی شده و فشار زیادی را به شهروندان وارد کرده، اما در عوض برای فروشگاه های مواد غذایی سودآور بوده است. مسلما پرداخت 15 دلار برای یک بطری عصاره میپل، 9 دلار برای یک بسته کاهوی رومی، 27 دلار برای هر کیلوگرم مرغ یا 45 دلار برای یک شام معمولی، آسان نیست. بسیاری از شهروندان کم درآمد برای تامین غذای روزانه به بانک های غذا روی آورده و در مواردی به دزدی متوسل شده اند. 

این هفته، گفتگوها بر روی افزایش بی سابقه قیمت یک بسته چیپس متمرکز بود. یکی از کاربران عکسی از چیپس های برند No Name را منتشر کرد که در Loblaws به قیمت دو بسته 5 دلار یا یک بسته 2.99 فروخته می شوند. 

چند کاربر دیگر نیز پیام ها و عکس هایی را درباره عرضه یک بسته چیپس در فروشگاه های Fresh Co. به قیمت 1.49 دلار منتشر کرده اند، در حالی که قبلا قیمت آن 99 سنت بود. 

طبق آخرین شاخص قیمت مصرف کننده که از سوی اداره آمار منتشر شده، تورم مواد غذایی اندکی کاهش یافته ولی همچنان بسیار بالا می باشد. برای مثال از مارچ 2022 تا مارچ 2023 شاهد تورم 9.7 درصدی قیمت مواد غذایی بودیم در حالی که نرخ تورم در فاصله فوریه 2022 تا فوریه 2023، حدود 10.6 درصد بود. خبر بد اینکه طبق پیش بینی ها، قیمت مواد غذایی در سال جاری بطور متوسط 10.4 درصد افزایش می یابد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید