اخباراخبار کانادا

عذرخواهی رئیس پلیس تورنتو پس از تحویل قهوه به معترضان فلسطینی توسط پلیس  

یکشنبه گذشته پس از انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی که در آن افسران در حال تحویل قهوه به معترضان حامی فلسطین دیده شدند، رئیس پلیس تورنتو وادار به عذرخواهی شد. 

پلیس، یکشنبه پل روگذر در بزرگراه 401 را بست و دلیل آن را ایمنی تظاهرکنندگان و ترافیک عبوری ذکر کرد. ویدیوی منتشر شده از سوی خانه فلسطین (گروه اجتماعی در فیسبوک) معترضان پرچم به دست را در حال سر داد شعار نشان می دهد. ویدیوی جداگانه ای که توسط کاربری به نام کاریما سعد در شبکه های اجتماعی منتشر شد، افسران پلیس تورنتو را در حال تحویل قهوه و فنجان به تظاهرکنندگان نشان می دهد.  

فردی که قهوه را تحویل می گیرد به فرد دوربین در دست می گوید قهوه توسط شخصی دیگر خریداری شده و به دلیل ممانعت پلیس از حضور افراد روی پل هوایی، توسط افسران تحویل شده است•  

مارکو مندیچینو، نماینده پارلمان تورنتو از اگلینتون – لارنس و وزیر سابق امنیت عمومی فدرال، از این اقدام پلیس انتقاد کرد و با انتشار پیام در X (توییتر سابق) نوشت: پلیسی که برای معترضان قهوه و غذا سرو می کند، امنیت عمومی را تضعیف می کند و به ناامیدی می افزاید.

قانون برای جلوگیری از این امر وجود دارد و باید اجرا شود.

مایرون دمکیو، رئیس پلیس تورنتو در بیانیه ‌ای به دلیل نگرانی های ناشی از تعامل مورد اشاره بین افسران و تظاهرکنندگان عذرخواهی کرد و بر لزوم بررسی رویدادهای یکشنبه گذشته تاکید کرد. 

سخنگوی پلیس تورنتو نیز گفت که این اقدام افسران نباید به عنوان حمایت پلیس از یک گروه خاص تلقی شود. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید