اخباراخبار کانادا

عدم کاهش قیمت مواد غذایی با وجود کم شدن تورم در کانادا!

از آنجایی که تورم در کانادا رو به کاهش است، شهروندان کانادایی می توانند انتظار داشته باشند که هزینه سفر، کالاهای بادوام، اتوموبیل و اقلامی از این دست تا پایان سال نسبت به اوایل سال، کاهش پیدا کند. البته این به معنی کاهش قیمت ها نسبت به سال 2022 نیست و فقط نشان دهنده توقف روند رشد قیمت ها است.

هر چند این خبر خوبی برای مصرف کنندگان کانادایی است، اما قطعا برای آنها هیچ چیز بهتر از کاهش قیمت مواد غذایی نیست.

چون این چیزی است که آنها هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ اما گویا در این بازار خبری از کاهش قیمت ها نیست، اما چرا؟

زیرا طبق برآورد انجمن بازاریابی محصولات کانادا قوانین جدید دولت فدرال می ‌تواند باعث افزایش قیمت برخی اقلام سوپرمارکتی تا 30 درصد شود.

این اقدام بخشی از تلاش ‌های دولت فدرال برای کاهش ضایعات و ریشه‌ کن کردن پلاستیک‌ های یکبار مصرف است، به همین دلیل دولت در حال بررسی طرحی است که تولیدکنندگان را ملزم می ‌کند به اهداف تدوین شده در این زمینه دست پیدا کنند.

این طرح هر چند ظاهرا طرح مفیدی است و باعث کاهش سهم کانادا در تولید زباله های پلاستیکی می شود، اما متاسفانه به دلیل الزام تولیدکنندگان به تغییر سیستم های حمل و نقل و بسته بندی، بار مالی هنگفتی را بر آنها تحمیل می کند که درنهایت به مصرف کنندگان انتقال می یابد.

به همین دلیل حتی اگر روند رشد تورم از این هم کندتر شود، باز هم انتظار می رود که قیمت مواد غذایی در کانادا، روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید