اخباراخبار کانادا

عدم دستیابی کانادا به هدف حذف زباله های پلاستیکی تا سال 2030

کانادا- بر اساس گزارش 21 سپتامبر موسسه غیرانتفاعی Environmental Defence ، کانادا بدون اقدام اساسی تمام سطوح دولتی در دستیابی به هدف خود برای حذف زباله های پلاستیکی تا سال 2030 موفق نخواهد شد.
به گفته کارشناسان چنانچه تغییری در بسته ‌بندی ‌ها و محصولات پلاستیکی برای جلوگیری از تبدیل شدن آنها به زباله ایجاد نشود، بیش از 2 میلیون و 93 هزار متریک تن زباله تا سال 2030 ایجاد خواهد شد. این بدان معناست که 88 درصد از بسته بندی های پلاستیکی همچنان در محل های دفن زباله، سوزانده و یا تخلیه خواهند شد.
در گزارش ارزیابی عملکرد استان ها و مناطق کانادا در حذف زباله های پلاستیکی، انتاریو نمره پایین را کسب کرده است.

هرچند سایر استان ها – به جز بریتیش کلمبیا (با نمره C) و جزیره پرینس ادوارد (با نمره D+) – نیز تا حد زیادی در اجرای سیاست های خود ناموفق بودند.
دولت فدرال تا پایان سال جاری شرکت ها را از واردات یا تولید کیسه های پلاستیکی و ظروف بیرون بر غذا؛ و تا پایان سال 2025، فروش ظروف پلاستیکی یکبار مصرف و صادرات آنها را منع می کند. اما کارن ویرسیگ، از مدیران Environmental Defence می گوید تا زمانی که بازیافت به عنوان راه حل اصلی در نظر گرفته شود، مشکل زباله های پلاستیکی باقی خواهد ماند.
اکثریت قریب به اتفاق بسته بندی های پلاستیکی تولید و فروخته شده در انتاریو و سراسر کانادا هرگز بازیافت نمی شوند و بیشتر آنها از محل های دفن زباله سر در می آورند.

کانادا در سال 2019 حدود 1.9 میلیون تن بسته بندی پلاستیکی تولید کرد که تنها 12 درصد آن بازیافت شد.
برخی از کارشناسان می گویند یکی از گام های موثر در مدیریت هرچه بهتر زباله های پلاستیکی، محدود کردن میزان پلاستیک مورد استفاده در بسته بندی ها و حذف انواع خاصی از پلاستیک غیرقابل بازیافت مانند پلی وینیل کلراید است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید