اخباراخبار کانادا

طرح کمک هزینه کودکان کانادا چیست و به چه کســانی تعلق می گیرد؟

به گزارش ایران جوان و به نقل از narcity  طرح مزایای کودکان کانادا که گاهی اوقات به کمک هزینه کودکان کانادا یا CCB معروف است، یک کمک هزینه ماهانه بدون مالیات است که به خانواده های واجد شرایط برای تامین هزینه های تربیت فرزندانشان پرداخت می شود.

این طرح زیر نظر آژانس مالیات بر درآمد کانادا قرار دارد و مبلغ دقیقی که براساس آن والدین و مراقبین کودکان می توانند دریافت کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما حداکثر مقدار آن سالانه برای کودکان زیر 6 سال 6997 دلار و برای کودکان 6 تا 17 سال 5903 دلار است.

با توجه به اینکه این طرح مزایای مناسبی برای خانواده های واجد شرایط به دنبال دارد، بد نیست از نزدیک بیشتر با آن آشنا شویم.

طرح کمک هزینه کودکان کانادا در ژوئیه 2016 ارائه شد و کودکان زیر 18 سال خانواده های واجد شرایط را پوشش می دهد.

متقاضی دریافت این کمک هزینه باید به صورت قانونی ولی کودک و مقیم کانادا باشد، در صورتی که فرد مقیم کانادا نباشد، باید حتما همسر او شهروند کانادا باشد.

نحوه تقاضا برای دریافت این کمک هزینه برای والدین و سرپرستان کودکان بسیار ساده است. تنها کافی است افراد واجد شرایط به محض تولد فرزند یا تقبل حضانت یک کودک زیر 18 سال، درخواست خود را برای طرح CCB ارائه دهند.

در ادامه گزارش narcity آمده است:

پس از اینکه درخواست خود را ارائه دادید، دولت به طور اتوماتیک واجد شرایط بودن شما را برای برنامه های استانی و منطقه ای مرتبط تعیین می کند.

مقدار کمک هزینه ای که والدین در این طرح دریافت می کنند به عوامل زیر بستگی دارد: تعداد فرزندان تحت مراقبت، سن فرزندان، وضعیت تاهل و درآمد خالص تعدیل شده خانوار (AFNI) در سال قبل.

بیشترین میزان این کمک هزینه به کسانی تعلق می گیرد که AFNI خانوار آنها کمتر از 32797 دلار در سال باشد. در این صورت بیشترین کمک هزینه براساس این طرح به این افراد در صورتی که دارای کودک زیر 6 سال باشند تعلق می گیرد.

درضمن تنها کسانی واجد شرایط دریافت این کمک هزینه هستند که به موقع اظهارنامه های مالیاتی خود را ارائه داده باشند، حتی اگر معاف از مالیات باشند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید