اخباراخبار کانادا

صدور حکم بازداشت پزشک متواری بریتیش کلمبیایی به اتهام همسرآزاری! 

بریتیش کلمبیا – کاترین موری، قاضی یکی از دادگاه های استان دستور بازداشت پزشک متخصص بیهوشی به نام سوجای ایشوارلال که دارای سوء سابقه خشونت خانگی است و از کانادا به آفریقای جنوبی گریخته است را صادر کرد. نامبرده در Duncan و Moose Jaw بریتیش کلمبیا کار کرده است. 

دکتر ایشوارلال در دو کشور نیوزیلند و کانادا با اتهام خشونت فیزیکی، آزار عاطفی و مالی همسر سابق اش در طول 15 سال زندگی مشترک با اتهامات کیفری روبرو بوده است.

نامبرده سال گذشته، پس از حصول توافق با همسر سابق، برای پرداخت هزاران دلار در ماه نفقه به خانواده اش تعهد داد. اما حساب های بانکی اش را خالی کرده و به کشور زادگاهش آفریقای جنوبی گریخت. 

ایشوارلال در ماه مه سال 2022 به پرداخت بیش از 640 هزار دلار جریمه،  نفقه پرداخت نشده به همسر و فرزند و همچنین هزینه های ویژه محکوم شد. اما تا کنون هیچ پولی به همسر سابق پرداخت نکرده و تنها 3 ماه نفقه فرزند را پرداخت کرده است.  

قاضی در حکم خود آورد: همسر سابق ایشوارلال در جون 2020 او را از خانه بیرون کرد، زیرا فرزندشان تهدید کرده بود در صورت طلاق نگرفتن آنها، از خانه فرار خواهد کرد. 

موری نوشت: ایشوارلال در ماه های اولیه پاندمی نسبت به خانواده اش بسیار خشن بوده و اغلب در خانه دعوا و درگیری ایجاد کرده و بطور روزانه خانواده اش را از نظر جسمی و روحی آزار می داد. 

ایشوارلال پس از حادثه ای در نوامبر 2020 به سه مورد حمله خشونت آمیز و دو مورد تهدید جانی همسرش متهم شد. 

نامبرده خانواده اش را در سال 2015 از ساسکاچوان به جزیره ونکوور منتقل کرد. آن هم پس از پخش شدن شایعات مربوط به همسرآزاری! ایشوارلال در سفر 2013 خانوادگی به نیو زیلند، اتهام اعمال خشونت در اتاق هتل را پذیرفته بود. اما پس از شرکت در چند دوره مشاوره ای برای کنترل خشم، با پیگرد قانونی روبرو نشد. 

موری گفت: تنها درسی که ایشوارلال از ماجرای نیوزیلند آموخت اینکه اثر جرم و آزارهایش را بر جا نگذارد. 

هرچند کالج پزشکان و جراحان ساسکاچوان مجوز طبابت وی را به دلیل واقعه نیوزیلند باطل کرد، اما نامبرده مجوز کار در بریتیش کلمبیا را حفظ کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید