اخباراخبار کانادا

صدها دوچرخه سوار در اعتراض به پلیس “های پارک” خیابان های تورنتو را مسدود کرده و مسیر ترافیک را بستند

دوچرخه سواران شب گذشته در غرب تورنتو به خیابان ها آمدند تا به افزایش حضور پلیس در “های پارک” اعتراض کنند.

تظاهرات آهسته روز پنجشنبه که توسط  “بایکینگ لایر” و سایر حامیان دوچرخه سواری در شهر سازماندهی شد، در های پارک و در امتداد “پارک ساید” صدها دوچرخه سوار را به خود جلب کرد.

ویدئوها از این صحنه، انبوهی از دوچرخه‌سواران را نشان می‌دهد که خیابان‌ها را مسدود کرده و ترافیک را در بلور و کیل/پارک‌ساید را بستند.

تصاویر تظاهرات شگفت آور است، با انبوهی از کلاه ایمنی و لاستیک تا آنجا که چشم کار می کند.

تظاهرات دیروز پس از هفته ها نظارت افسران پلیس تورنتو بر پارک و صدور بلیط برای دوچرخه سواران تندرو انجام شد.

این بحثی است که شهر را به شدت تقسیم کرده است و بسیاری شهردار تورنتو جان توری را متهم می کنند که طرف رانندگان را گرفته است.

در بیانیه ای که از دفترش منتشر شد، توری گفت که در 10 آگوست با گروه حمایتی “سایکل تورنتو” ملاقات کرده و گفت که “آمادگی برای راه حل های نوآورانه برای کمک به همه کاربران پارک برای لذت بردن بهتر از پارک و احترام به یکدیگر است.”

” من امروز در جلسه روشن بودم که لزوماً همه – هر کاربر جاده – باید به قانون احترام بگذارند و یکدیگر را حمایت کنند. آیا مسئولیت بیشتری بر دوش رانندگان اتومبیل برای احترام به قانون وجود دارد؟ کاملاً.”

او پلیس تورنتو را تشویق کرد تا داده‌های مربوط به دوچرخه‌سواران بلیت‌دار در پارک را منتشر کند، که روز بعد در اختیار عموم قرار گرفت.

به گفته پلیس، بین ژانویه 2021 و 10 اوت، فقط 16 بلیط ترافیک برای دوچرخه سواران در پارک صادر شده است، در حالی که 1215 بلیط ترافیک برای رانندگان در داخل و اطراف منطقه های پارک وجود دارد.

بسیاری از مردم تورنتو حمایت خود را از دوچرخه سواران نشان داده اند و معتقدند که “های پارک” باید دسترسی به وسایل نقلیه موتوری را به کلی ممنوع کند.

اما در عین حال، به نظر می‌رسد تعداد مساوی از ساکنان دوچرخه‌سواران را به خاطر شرایط «خطرناک» پارک مقصر می‌دانند و می‌خواهند با دوچرخه‌سواران نیز مانند رانندگان رفتار شود.

در هر صورت، دوچرخه سواران تورنتو موضع خود را مشخص کرده اند.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید