اخباراخبار جهان

صداقت، زن سالمند بینوا را از فقر نجات داد

 

به نقل از goodnewsnetwork : مدتی است که یک زن میشیگانی در میان مردم آمریکا حسابی محبوب شده است. اما ماجرا چیست؟ و چرا این زن فقیر در واپسین سال های زندگی خود به یک ستاره تبدیل شده است؟ 

دیان گوردون 65 ساله بعد از اینکه اتوموبیلش خراب شد چون پول کافی برای تعمیر آن نداشت، مجبور بود هر روز 2.7 مایل برای رفتن به سر کار پیاده روی کند. دیان یک روز تصمیم گرفت برای خوردن میان وعده در پمپ بنزین توقف کند که ناگهان متوجه یک کیسه پلاستیکی شد.

در داخل کیسه پول زیادی وجود داشت، بعد از اینکه کیسه را برداشت متوجه شد که علاوه بر پول، حاوی تعداد زیادی کارت تبریک است.

معلوم شد که این پول کل هدیه ایی است که دوستان و آشنایان یک زوج تازه ازدواج کرده به آنها داده اند.

این پول کمی نبود، 15 هزار دلار برای فردی مانند دیان که مشکلات مالی عدیده ای در زندگی اش داشت پول زیادی بود. اما این پول نتوانست مادربزرگ داستان ما را وسوسه کند، به همین دلیل دیان بعد از پیدا کردن این کیسه پول، فورا با پلیس تماس گرفت. 

دیان درباره کاری که انجام داده بود گفت: «اگر چیزی متعلق به شما نیست، نباید آن را نگه ندارید. من کار خاصی نکردم. تنها کاری که انجام دادم این بود که چیزی را که متعلق به من نبود برگرداندم».

رئیس پلیس دن کلر از اداره پلیس شهر وایت لیک اواخر همان روز با گوردون تماس گرفت و به او اطلاع داد که با استفاده از کارت های داخل این کیسه پول، صاحبان آن را پیدا کرده است، این اتفاق تاثیر زیادی روی استیسی کانل همسر این افسر پلیس گذاشت.

کانل گفت: «به عنوان همسر یک افسر پلیس، معمولا خبرهای بدی را می ‌شنوم، اما این خبر واقعا من را به وجد آورد. از این رو تصمیم گرفتم به او کمک کنیم تا اتوموبیلی برای خود تهیه کند». 

به همین دلیل کانل یک کارزار GoFundMe راه ‌اندازی کرد و تنها در عرض 6 روز چهار برابر پولی را که گوردون آن روز پیدا کرده بود برای او جمع آوری کرد. این پول از جانب کسانی اعطا شد که می خواستند به از خودگذشتگی گوردون پاداش بدهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید