مقالاتمقالات اجتماعی

صحبت های شنیدنی یک راننده اوبر

 

دین سران زمان زیادی را پشت فرمان کیا فورته خود می گذراند.

این مرد 66 ساله در یک مصاحبه گفت که از سال 2016 تاکنون بیش از 410 هزار مایل با اتومبیل خود رانندگی کرده است که بیش از 90 درصد آن برای اوبر بوده است.

سران در یک هفته معمولی بین 50 تا 60 ساعت کار می کند. او بین ساعت 7:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر رانندگی می کند. او چهارشنبه ها و شنبه ها کار نمی کند و یکشنبه ها نیز بین ساعت 11 صبح تا 5:30 بعد از ظهر کار می کند. سران در طول هفت سالی که به عنوان یک راننده فعالیت می کند، بیش از 26 هزار سفر انجام داده است.

سران در مورد رانندگی اوبر در ویرجینیا گفت: «از جمله نکات مثبت این کار، درآمد آن و ملاقات با افراد مختلف است و از جمله معایب آن، زمان لازم برای پیگیری تمام هزینه هاست».

اما گویا این هزینه ها بیشتر از وقت برای او گران تمام می شوند، زیرا آنها مقدار قابل توجهی از درآمد او را از بین می‌برند. بر اساس یک سند مالیاتی، سران در سال 2023 بیش از 103 هزار دلار درآمد ناخالص از اوبر داشته است که پس از کسر تمام هزینه ها، سود او به 20 هزار دلار کاهش یافته است. 

با این وجود سران گفت که هیچ برنامه ‌ای برای کنار گذاشتن این کار ندارد و هر چند در سال های اخیر کسب درآمد برای او سخت تر شده است، اما همچنان به اهداف مالی خود می ‌رسد.

سران تنها یکی از انبوده رانندگان اوبر است که مدام درآمدها و هزینه های خود را پیگیری می کنند تا مطمئن شوند کاری که انجام می دهند، ارزش صرف وقت را دارد. با این وجود آنها از معیارهای مختلفی برای ارزش گذاری کار خود استفاده می کنند». برای برخی رسیدن به اهداف سفر روزانه و درآمد مهم است و برای برخی دیگر درآمد به ازای هر ساعت یا هر مایل. برخی برای بررسی سودآوری کار خود، بر روی هزینه های اتوموبیل تمرکز می کنند و برخی نیز بر روی درآمدهای مشمول مالیات.

در ماه‌ های اخیر بسیاری از رانندگان اوبر اعلام کرده اند که سودآوری کار آنها نسبت به قبل کاهش چشمگیری یافته است. برخی ها این مشکل را به افزایش تعداد رانندگان اوبر و برخی نیز به تغییر الگوریتم های اوبر نسبت می دهند که باعث کاهش درآمد آنها شده است. 

تاثیر کمیسیون و هزینه های اتومبیل بر کاهش درآمد رانندگان اوبر

از حدود 83 هزار دلار کل هزینه‌های تجاری سران، 38 هزار دلار به عنوان کمیسیون به اوبر پرداخت شده است. با کسر 38 هزار از 103 هزار دلار دستمزد ناخالص، درآمد سران به 65 هزار دلار کاهش می یابد.

اما فقط این نیست. مساله اصلی هزینه های اتومبیل است که مبلغ هنگفتی را شامل می شوند و باعث کاهش قابل توجه درآمد سران می شوند.

اما در این میان استثناهایی هم وجود دارد که شامل هزینه های عوارض، پارکینگ و غیره می شود که رانندگان می توانند تحت عنوان کسر مسافت پیموده شده از کمیسیون پرداختی خود کم کنند.

در نهایت با کسر تمام این هزینه ها، سود سالانه سران در سال 2023 به 20 هزار دلار کاهش پیدا کرد. 

سران تقریبا هر درخواست سفری را می پذیرد

سران قبل از اینکه راننده اوبر شود، سال ها بود که با رانندگی امرار معاش می کرد. او در دهه های 80 و 90 با اتومبیل های شهری و لیموزین رانندگی می کرد.

اولین سال رانندگی او با اوبر یعنی سال 2016، پرحادثه ‌تر از حد انتظار بود، زیرا در حین رانندگی در نورفلک ویرجینیا، گرفتار طوفان متیو شد.

سران با به یادآوری آن حادثه گفت: «چند ساعت در آب گیر کردم و تا 12 ساعت منتظر رسیدن یدک کش ماندم».

سران در چند سال پس از این حادثه همچنان به صورت نامنظم به کار در اوبر ادامه داد، اما از سال 2019 این کار را تمام وقت انجام داده است.

استراتژی سران این است که تقریبا هر سفری را بپذیرد، نرخ پذیرش او 99 درصد است. او گفت که وقتی یک سفر تمام می شود، سعی می کند هر چه زودتر یک سفر دیگر بگیرد.

او در این باره گفت: «من تصمیم گرفته ام که با پذیرش سفرها همچنان به برنامه اجازه بدهم برای من سفر بفرستد، با این کار دیگر وقتم به بطالت نمی گذرد و می توانم همچنان پول دربیاورم».

بزرگترین عاملی که بر درآمد او تاثیر منفی گذاشته است، مرخصی گرفتن برای تعمیرات اتومبیلش بوده که به گفته خودش در بیشتر موارد به دلیل بروز تصادفاتی بوده که خود او در آنها نقشی نداشته است.

سران می گوید به این دلیل که از درآمد کارش راضی است و می تواند با دیگران تعامل اجتماعی داشته باشد، تصمیم دارد همچنان به این کار ادامه دهد.

او گفت: «من عاشق تعامل با افراد مختلفی هستم که درخواست سفر با اوبر را دارند».

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید