اخباراخبار کانادا

صحبت جنجالی شاهزاده هری درباره داروی مخدر آیاهواسکا

به گزارش ایران جوان به نقل از خبرگزاری دیلی میل، اظهارات شاهزاده هری در مورد اینکه داروی مخدر آیاهواسکا به سلامت روان او کمک کرده است، باعث جنجال شد.

در یکی از موارد مادر یکی از کسانی که قربانی این دارو شده بود، نامه ای 5 صفحه ای برای شاه چالز نوشت و از او خواست با اظهارات غیرمسئولانه پسرش مقابله کند.

میشل هات دختر 32 ساله خود کیت را در اکتبر 2021 به دلیل تاثیرات منفی این ماده مخدر از دست داد، زیرا مصرف این مخدر باعث شد که کیت دست به خودکشی بزند.

میشل هات که یک پرستار بازنشسته است، درباره این نامه گفت: «پادشاه یک پدر است، می خواستم با نوشتن این نامه به او نشان دهم که مرگ فرزند چه داغ سنگینی است. اظهارات غیرمسئولانه پسرش می تواند بسیاری از مردم را به سمت ویرانی سوق دهد.

من عصبانی و نا امید هستم. تجربه ای که شاهزاده هری توصیف کرد کاملا برخلاف چیزی است که دختر من تجربه کرد. اینکه شاهزاده هری از بستر و جایگاهی که در اختیار دارد برای صحبت در مورد چنین دارویی استفاده می کند، واقعا شرم آور است».

دیلی میل در ادامه گزارش کرد که شنبه گذشته شاهزاده هری در یک برنامه آنلاین 90 دقیقه ای از تجربه خود در زمینه مصرف این داروی مخدر متعلق به آمریکای جنوبی گفته و اعلام کرده که این دارو وضعیت روانی او را تغییر داده و باعث پاک شدن ذهن آشفته او شده است.

میشل هات در ادامه گفت: «آیاهواسکا به عنوان یک داروی گیاهی به بازار عرضه می شود، اما هیچ تفاوتی با هروئین ندارد.

این دارو باعث شد شخصیت دخترم کاملا عوض شود و درنهایت دست به خودکشی بزند».

مصرف آیاهواسکا به عنوان یک سنت قبیله ای در آمازون بسیار رایج است، در آنجا اعتقاد بر این است که این ماده مخدر گیاهی برای بهبود سلامت روان مفید است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید