اخباراخبار کانادا

صاحب کاندوی اجاره ای به دلیل امتناع مستاجر از پرداخت کرایه، در آستانه ورشکستگی است!

میسی ساگا – صاحب یک کاندو می گوید به دلیل گرفتار شدن در بن بست بوروکراسی که باعث تاخیر 6 ماهه در صدور حکم تخلیه مستاجر بدهکار شده است، قادر به تامین مخارج زندگی اش نیست. جو روبرتو می گوید که این مستاجر زن، حدود 20 هزار دلار کرایه به او بدهکار است.

 روبرتو می گوید هیئت مالک و مستاجر انتاریو در ماه آگوست به نفع او حکم داده و اعلام کرد حکم تخلیه به زودی صادر خواهد شد. اما تا به امروز چنین حکمی صادر نشده و مستاجر بیش از یک سال بدون پرداخت اجاره در ملک زندگی کرده است. روبرتو مجبور است مورگیج، هزینه نگهداری و مالیات بر دارایی را از جیب خود بپردازد و این او و خانواده اش را در تنگنای مالی شدید قرار داده است. 

او که بازرس خانه، متاهل و پدر دو فرزند است، گفت: شب ها خواب ندارم و نمی توانم چیزی بخورم. 

مستاجر روبرتو در سال 2020 به ملک نقل مکان کرد و در اکتبر 2021 پرداخت اجاره 1800 دلار در ماه برای کاندوی واقع در نزدیکی اگلینتون غربی و بلوار وینستون چرچیل میسی ساگا را متوقف کرد. جلسه استماع هیئت مالک و مستاجر اواخر آگوست 2022 برگزار شد و قاضی شفاها با صدور حکم اخراج موافقت کرد. اما علیرغم گذشت شش ماه و پیگیری های روزانه، این حکم صادر نشده است. 

هیئت مالک و مستاجر در گزارش سالانه خود در سال 2022 اذعان کرد اگرچه درخواست ها برای حکم تخلیه از 46 هزار مورد در سال 2019 به 31 هزار در سال 2022 کاهش یافت، اما زمان پردازش و صدور احکام طولانی تر شده است. 

علت افزایش تاخیرها مشخص نیست و هیئت به درخواست CBC برای شفاف سازی پاسخ نداده است. 

الین پیج، مشاور حقوقی روبرتو می گوید که برخی از صاحبخانه ها شش، هشت یا 10 ماه و حتی یک سال منتظر می مانند. این باعث ناامیدی صاحبخانه ها از اجاره دادن ملک خود شده است. بطوری که هیچکس نمی خواهد مستاجر داشته باشد. 

روبرتو می گوید در آستانه ورشکستگی است و باید ماهیانه 3000 تا 4000 دلار بابت کاندو هزینه بپردازد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید