اخباراخبار کانادا

صاحبخانه ها هم جزو مردم اند! اعتراض مالکان به قانون مالک و مستاجر 

انتاریو- اواخر اپریل 2023، گروهی کوچک از ده ها مالک (موجر) به خیابان های میسیساگا آمدند تا به قوانین مالک و مستاجر انتاریو که بر علیه آنها می باشند و مانع اخراج سریع مستاجران بدحساب می باشند، اعتراض کنند. 

آنها بنرهایی با این مضمون حمل می کردند: ملک من، حق من یا صاحبخانه ها مستحق قوانین عادلانه هستند. روی پلاکارد دیگر نوشته شده بود: دزدی را متوقف کنید. سوء استفاده را متوقف کنید. پلاکاردی با این مضمون نیز دیده شد: صاحبخانه ها هم جزو مردم هستند!

صاحبخانه ها می گویند عدم توانایی در اخراج سریع مستاجرین بد، نه تنها بی انصافی است، بلکه صاحبخانه ها را از اجاره دادن ملک خود منصرف کرده و عرضه را کم می کند.  

آنها می گویند ماه ها مجبور شده اند مستاجرانی که اجاره نمی پردازند را تحمل کنند و منتظر جلسه رسیدگی هیئت مالک و مستاجر باشند. بر اساس برخی گزارش ها، رسیدگی به شکایات مالکین بین 8 تا 10 ماه طول می کشد

هیئت مالک و مستاجر برای سرعت بخشیدن به پرونده ها، اعلام کرد در این ماه 40 داور جدید را اضافه می کند که بصورت مجازی کار خواهند کرد. 

گروه ناظر بر هیئت مالک و مستاجر خواهان استخدام داوران ماهر و با سابقه برای جلسات حضوری یا مجازی می باشند. طبق گزارش سال 2021 مرکز حمایت از مستاجران تورنتو، فرایند قضاوت آنلاین به دلیل عدم آشنایی بسیاری از مستاجران به زبان انگلیسی یا دسترسی کمتر به اینترنت پرسرعت، زیر سوال رفته است.

آنها می گویند طی سال 2021، تنها 44 درصد از مستاجران در جلسه استماع حضور داشتند، در حالی که این میزان نزد مالکین 86 درصد بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید