اخباراخبار کانادا

صاحبخانه به مسـتاجران: یا با افزایش 40 درصدی اجاره موافقـت کنید، یا واحدتان را می فروشیم! 

بریتیش کلمبیا- لیندا دی گونزالس 70 ساله، از سال 2002 در مجمتمع آپارتمانی Winsome Place   واقع در شهر سوری با حقوق بازنشستگی ماهانه 2100 دلار زندگی می کند و ماهانه 1014 دلار برای واحد دو خوابه خود می پردازد که بسیار کمتر از متوسط اجاره بهای واحد مشابه (1446 دلار) در شهر است. 

اواخر اپریل، دی گونزالس و نیمی از همسایگانش از صاحبخانه خود اخطاریه افزایش اجاره بهاء دریافت کردند. در این نامه از دی گونزالس خواسته شد که با افزایش 42 درصدی اجاره به 1450 دلار در ماه موافقت کند. در بخشی از اخطاریه آمده: اگر توافق حاصل نشود، ممکن است سوئیت اوایل جولای 2023 به فروش گذاشته شود. چنانچه خریدار قصد نقل مکان به واحد را داشته باشد، مجبور به تخلیه خواهید شد. 

رابرت پترسون وکیلی که به مستاجران مشاوره می دهد، می گوید صاحبخانه کار غیرقانونی انجام نداده است، در بریتیش کلمبیا، اجاره سالانه معمولا بر اساس نرخ تعیین شده استانی– دو درصد در سال 2023 – افزایش می یابد، اما صاحبخانه ها می توانند مبلغ بیشتری از مستاجران بخواهند. 

پترسون می گوید اینگونه اخطاریه ها رایج بوده و نشاندهنده کارساز نبودن مقررات و قوانین فعلی برای مقرون به صرفه نگه داشتن مسکن است. 

صاحبخانه دی گونزالس نامه های مشابه را برای 30 مستاجر ارسال کرده. در این نامه آمده است: هزینه های عملیاتی – مانند آب، برق و دفع زباله – افزایش یافته و ما نمی توانیم هزینه های فزاینده را پوشش بدهیم بنابراین باید درآمد ساختمان را افزایش بدهیم یا گزینه های دیگر را در نظر بگیریم. 

پترسون می گوید مستاجرانی که با درخواست‌ اجاره بالاتر موافقت می‌ کنند بایستی بدانند که معمولا هیچ تضمینی برای اینکه صاحبخانه پس از دریافت اجاره بالاتر، ملک را به فروش نگذارد، وجود ندارد

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید