اخباراخبار کانادا

صاحبان بیزنس های کوچک نگران افزایش اجاره بهای املاک تجاری! 

کانادا- گروه Better Way Alliance  که نمایندگی کسب و کارهای کانادایی را بر عهده دارد، با ابراز نگرانی در مورد افزایش 10 تا 20 درصدی اجاره بهای املاک تجاری، خواهان کنترل آن توسط دولت شده است. 

در حالی که بسیاری از واحدهای مسکونی اجاره ای مشمول قوانین کنترل اجاره جهت جلوگیری از افزایش بی رویه می باشند، اما مالکین واحدهای تجاری چنین محدودیتی ندارند. سازمان مورد اشاره می گوید فقدان مقررات باعث می شود بسیاری از کسب و کارهای کوچک و مستقل هنگام تمدید اجاره با افزایش قابل توجه مواجه شوند.

آرون بایندر از BWA می گوید: نظرسنجی سال گذشته نشان داد تقریبا 75 درصد از مشاغل در یک زمان، افزایش 10 درصد یا بیشتر را تجربه کرده اند. افزایش اجاره بها و تنش با صاحبان املاک تجاری موضوع جدیدی نیست و برای چند دهه ادامه داشته، اما پاندمی مطمئنا این مشکلات را تشدید کرده است. 

بایندر می افزاید: پس از پاندمی، بسیاری از صاحبان بیزنس بدهکارتر شده و مجبور به یافتن گزینه های ارزان تر و یا تعطیل کردن بیزنس می شوند. کسب و کارهای کوچک بایستی بتوانند با شرکت های بزرگتر رقابت کنند. اما با این مشکلات، پنج، شش یا حتی 10 شغل خوب را از جامعه حذف کرده و فروشگاه خالی را جایگزین بیزنس می کنید. 

کریستا منصور بیزنس شخصی Footprints را (با سه شعبه در سراسر منطقه ماسکوکا) دارد که پوشاک محلی می فروشند. او می گوید سال گذشته به او و سایر مستاجران گفته شد که ساختمان فروخته شده است. سپس در ژانویه اطلاع یافت که 10 هزار دلار بابت افزایش ماسبق اجاره بهاء بدهکار است. 

منصور می گوید اجاره ماهانه ملک تجاری که قبلا 2260 دلار بود، 952 دلار بیشتر شد. او می افزاید: شوکه شدیم… ما یک بیزنس کوچک هستیم که فقط تابستان ها شلوغ هستیم. مسلما نمی توانیم این افزایش را تحمل کنیم. منصور می گوید صاحب جدید ملک، فضای کمی برای مذاکره باقی گذاشته، بنابراین مجبور است به دنبال یافتن یک مکان دیگر باشد و شاید مجبور شود چهار کارمند خود را تعلیق کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید