اخباراخبار کانادا

شیوع سالمونلای مقاوم به دارو در سراسر کانادا 

شیوع عفونت‌ سالمونلای مقاوم در برابر دارو در شش استان کانادا گسترش یافته و بسیاری از کودکان پنج ساله و کمتر را تحت تأثیر قرار داده است. 

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) یک اخطار بهداشت عمومی صادر و خبر آغاز تحقیقات مشترک با آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) در مورد شیوع سالمونلا را اعلام کرد. 

در بیانیه PHAC آمده است: بسیاری از بیماران را کودکان زیر پنج سال تشکیل می دهند. درمان بیماری های مرتبط با این سویه، ممکن است با آنتی بیوتیک های معمول دشوار باشد.

کارشناسان دو منبع شیوع را شناسایی کرده اند. اولین منبع با قرار گرفتن در معرض گوشت خام تهیه شده برای حیوان خانگی مرتبط بود. تماس با گاو، به ویژه گوساله، به عنوان منبع دوم شیوع ذکر شده است. 

آژانس بهداشت عمومی توصیه می کند که هنگام تهیه یا نگهداری غذای خام حیوانات خانگی، از روش های ایمن استفاده کنید. پس از تماس با سگ یا گربه ای که با غذای خام تغدیه می شود، شستشوی مکرر دست ها توصیه می شود. 

حیوانات خانگی آلوده همچنین می توانند باکتری هایی مانند سالمونلا را به افرادی که با آنها در تماس هستند منتقل کنند. حتی اگر خود هیچ نشانه ای از بیماری را بروز ندهند. 

تا 11 نوامبر، 40 مورد تایید شده ابتلا به سویه سالمونلا ثبت شده بود. موارد ابتلا در مانیتوبا، انتاریو، کبک، نیوبرانزویک، نووا اسکوشیا و جزیره پرینس ادوارد گزارش شده اند. 

علائم سالمونلا معمولا 6 تا 72 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض باکتری نمایان شده  و می تواند چهار تا هفت روز طول بکشد. علائم عبارتند از: تب، لرز، حالت تهوع، استفراغ، اسهال ، سردرد و دل درد.  

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید