اخباراخبار کانادا

شکایت 3 میلیون دلاری یک پروفسور از دانشگاه گوئلف، بر سر موضوع واکسن

این شکایت توسط بایرام بریدل، یک ایمونولوژیست ویروسی که علنا از دستورات واکسیناسیون انتقاد کرده، در 19 دسامبر در تورنتو تنظیم شده است. این شکایت برعلیه دانشگاه گوئلف و چند تن از پرسنل آن طرح شده است.

در این شکایت بریدل ایمونولوژیست ویروسی کالج دامپزشکی انتاریو ادعا می کند که او به دلیل انتقاد از دستور واکسیناسیون، در فضای آنلاین تحت آزار و اذیت قرار گرفته است، به او دستور داده شده که نظرات خود را سانسور کند و از حضور در فضای عمومی اجتناب کند.

در این ادعا آمده است: «این امر باعث ناراحتی روحی شاکی شده است. زیرا خواسته او به عنوان یک کارمند دولت تنها این بوده که در حوزه تخصصی خود اطلاع رسانی کند، با این وجود از نظر اجتماعی و شغلی تنبیه شده است».

با اینکه هیچ یک از این اتهامات در دادگاه ثابت نشده و هیچ دفاعیه ای تاکنون ارائه نشده است ولی در هر حال نام 12 متهم در این ادعانامه مطرح شده که نام چندین نفر از اساتید و کارمندان این دانشگاه در آن دیده می شود.

یکی از آنها دانشمند جوانی به نام جان دو است که یک وب سایت را بر ضد بریدل راه اندازی کرده است.

لوری بونا هانت مدیر ارشد روابط عمومی دانشگاه گوئلف در ایمیلی گفت: «دانشگاه نمی تواند در مورد موضوعی که در دادگاه مطرح شده است، اظهارنظر کند».

بریدل به دنبال دریافت 500 هزار دلار خسارت عمومی، 500 هزار دلار خسارت تنبیهی، 500 هزار دلار خسارت تشدیدی و 1.5 میلیون دلار خسارت به دلیل از دست دادن تجهیزات آزمایشگاهی و کمک مالی و بودجه تحقیقاتی است.

درضمن او به دنبال حکمی است که به او اجازه می ‌دهد «به‌ طور آزادانه در محوطه دانشگاه، به‌ ویژه در آزمایشگاه و مطب خود و ساختمان پاتوبیولوژی، بدون هیچ شرط یا دخالتی از سوی دانشگاه، تردد کند».

بریدل در این دادخواست آشکارا نگرانی ‌های خود را در مورد استفاده از روش های میانبر در تحقیق و توسعه واکسن‌ های کووید 19 مطرح کرده است.

بریدل ادعا می کند که اقدامات متهمان این پرونده، باعث شده است که کار او 10 سال به عقب برگردد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید