اخباراخبار کانادا

شکایت 3 زن تورنتویی مبتلا به بیماری های مزمن اهل وینی پگ برای دریافت پوشش پزشکی

3 زن اهل وینی پگ که باید تحت جراحی های کامل بدنی قرار بگیرند، اعلام کرده اند سازمان سلامت مانیتوبا درخواست آنها برای دریافت خدمات بیشتر پزشکی را رد کرده است.

به همین دلیل اکنون این سه زن که از بیماری های مزمن مشابهی رنج می برند، از استان می خواهند که به توافقات خود پایبند باشد و هزینه جراحی درمان آنها را بپردازد.

لیپدما بیماری است که باعث تجمع دردناک چربی و تورم در بازوها و پاها می شود و باعث درد و بی حرکتی فرد می شود. این بیماری اگر درمان نشود، می تواند باعث ایجاد بیماری جدی تری به نام لنف ادم شود که مشخصه آن تجمع مایع در بافت های بدن است و می تواند منجر به عفونت خونی شود.

این زن ها می گویند پس از اینکه سازمان Manitoba Health and Seniors Care بودجه درمان آنها را قبل از تکمیل درمانشان قطع کرده است، قصد دارند برای دریافت باقی بودجه درمانی خود مبارزه کنند.

اما کلونی یکی از این افراد است، او  پرستار و بومی منطقه وینی پگ است و در تابستان 2021 به لیپدما مرحله 3 مبتلا شد.

او تاکنون چهار مورد از هفت عمل جراحی مورد نیاز خود را انجام داده است که هزینه سه مورد آنها توسط سازمان بهداشت منطقه مانیتوبا پرداخت شده است. اما این سازمان از پرداخت هزینه چهارمین عمل او سرباز زد و به همین دلیل او مجبور شد هزینه 25 هزار دلاری این عمل را از جیب پرداخت کند.

او گفت: «من بهترین سال های زندگی خود را برای پرستاری در این استان سپری کردم و زمانی که برای کمک دست یاری دراز کردم استان هیچ کمکی به من نکرد».

در این بیماران لازم است که ندول‌ های دردناک چربی و بافت ‌های بیمار ناشی از لیپدما تحت لیپوساکشن تخصصی در طی چندین عمل جراحی برداشته شوند. در حال حاضر هیچ جراحی در کانادا وجود ندارد که صلاحیت انجام این عمل را داشته باشد، بنابراین بیماران مبتلا به بیماری لیپدما باید از مراجع پزشکی خارج از استان استفاده کنند و به ایالات متحده یا آلمان مراجعه کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید