اخباراخبار کانادا

شکایت 2 میلیون دلاری نوجوان سیاهپوست از آموزش و پرورش تورنتو و پلیس! 

تورنتو- احمود بنجامین کاکبرن 18 ساله، از آموزش و پرورش تورنتو و پلیس شکایت کرده و می گوید آنها در پی درگیری در دبیرستان، او را به عنوان مهاجم مسلح بازداشت کردند، در حالی که خود یکی از قربانیان بود! 

احمود به تورنتو استار گفت: می خواهم داستان ام شنیده شود تا کسی دیگر به ناحق دستگیر نشود! 

کاکبرن همچنین از شش دانش آموز به دلیل حمله منجر به جراحات بدنی شکایت کرده است. 

این شکایت در سال تحصیلی مملو از اتفاقات خشونت بار، طرح شده است.

در سال تحصیلی 23-2022 بیشترین تعداد حوادث خشونت آمیز در مدارس دولتی ثبت شده است. به همین دلیل کارشناسان ایجاد کارگروه تخصصی، اختصاص منابع مالی و نیروی انسانی بیشتر در برخی مدارس و ارائه حمایت های بیشتر از جوانان را برجسته کرده اند. TDSB همچنین قصد دارد تمام دوربین های مداربسته مدارس را با دستگاه های پیشرفته جایگزین کند. 

در دادخواست ارائه شده به دادگاه وقایع 19 ژانویه و حضور پلیس برای رسیدگی به گزارش ورود اسلحه به دبیرستان واقع در بلوار اورلیا در نزدیکی خیابان دان میلز، شرح داده شده است. کاکبرن می گوید در حال صرف ناهار در سالن ورزش بود که گروهی از پسرها با همدیگر درگیر شدند. در حالی که هیچ معلم یا ناظری در سالن حضور نداشت. کاکبرن گفت: پسرها (غیر سیاه پوست) از القاب توهین آمیز نژادی استفاده کردند. وقتی کاکبرن دخالت کرد اعتراض کرد، پسرها حملات لفظی را روی او متمرکز کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند که منجر به شکستگی بینی شد، مهاجمان سپس سالن را ترک کردند. هنگامی که کاکبرن با صورت زخمی سراغ وسایل اش رفت، یک دانش آموز دختر با فریاد ادعا کرد که او مسلح است. کاکبرن برای دریافت کمک به دفتر دبیرستان رفت. اما مسوولان در کمک به او سهل انگاری کردند. کاکبرن می گوید اگر دوربین های امنیتی سالن ورزش کار می کرد، مهاجمان شناسایی شده و مساله به بازداشت او ختم نمی شد؛ 

هنگام حضور کاکبرن در دفتر مدرسه، شخصی با پلیس تماس گرفت و گزارش داد. با رسیدن پلیس، کاکبرن مورد بازجویی و تفتیش قرار گرفت، اما اسلحه ای پیدا نشد. کاکبرن می گوید نژاد پرستی دلیل واقعی بازداشت او بود.  او همچنین می گوید پرستار حاضر در دبیرستان اقدامی برای مداوای جراحات وی انجام نداد، کاکبرن پس از چند ساعت به قرارگاه 55 پلیس تورنتو منتقل، اما همان شب بدون وارد شدن اتهام، آزاد شد. 

طبق دادخواست، کاکبرن از مصدومیت فیزیکی اضطراب و اختلال پس از حادثه PTSD، رنج می برد .  

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید