اخباراخبار کانادا

شکایت 125 هزار دلاری مرد سیاه پوست از پلیس مونترال به دلیل اشتباه در دستگیریش

به گزارش ایران جوان و به نقل از cbc یک مرد سیاه پوست اهل مونترال که نوامبر گذشته هنگام سوار شدن به اتوموبیل خود به اشتباه توسط پلیس دستگیر شد، از پلیس انتاریو شکایت کرده و خواهان دریافت غرامت 125 هزار دلاری است.

در آن زمان بخشی از این حادثه توسط تلفن همراه یکی از رهگذران ضبط شد و پس از انتشار در شبکه های اجتماعی، غوغای زیادی برپا کرد.

فیلمی که از این اتفاق منتشر شده نشان می دهد که دو افسر مخفی پلیس که قابل شناسایی نبودند به بریس دوسا نزدیک می شوند و به ظن اینکه او قصد دارد این اتوموبیل را به سرقت ببرد به او دستبند می زنند و وقتی متوجه اشتباه خود می شوند به دلیل گم شدن کلید دستبند، مدتی دوسا را معطل می کنند و بعد از پیدا کردن کلید، دستبند را از دستان او باز می کنند.

بریس دوسا می گوید که آنها با این کار خود باعث تحقیر او شده اند و به همین دلیل درخواست غرامت کرده است.

در ادامه گزارش cbc آمده است:

فرناندو بلتون وکیل دوسا روز چهارشنبه در مصاحبه ای با سی بی سی گفت: «دو افسر پلیس بدون یونیفورم و بدون نشان با رفتاری نامناسب به موکل من نزدیک شدند و بی هیچ توضیحی به او دستبند زدند و او را دستگیر کردند و گفتند که این اتوموبیل دزدی است. این اتفاق حقیقتا یک تجربه تحقیرآمیز برای موکل من بوده است».

پلیس مونترال پس از این اتفاق در توییتی اعلام کرد که افسران پلیس به دلیل مشاهده آسیب دیدگی محل قفل های اتوموبیل، احتمال دادند که این اتوموبیل دزدی باشد.

پلیس مونترال تاکنون در زمینه این شکایت هیچ اظهارنظری نکرده است و این اتهامات هنوز در دادگاه مورد بررسی قرار نگرفته اند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید