اخباراخبار کانادا

شکایت 1.6 میلیون دلاری یک دانشجو از پلیس تورنتو

حسنی اوگیلوی دانشجوی 27 ساله دانشگاه تورنتو به دلیل رفتارهای خشونت آمیز پلیس در هنگام دستگیری اشتباهی او، تقاضای غرامت 1.6 میلیون دلاری کرده است. در بیانیه ادعایی که از جانب او تنظیم شده، آمده است: «یک افسر پلیس زانوی خود را به گردن یک دانشجوی دانشگاه تورنتو فشار داد و قبل از اینکه حتی بداند این مرد کیست، دست هایش را از پشت با دستبند بسته و بارها او را روی زمین کشیده است».

اوگیلوی گفت که در 12 اوت 2021 متوجه شده که یک اتوموبیل پلیس او را تعقیب می کند. براساس این بیانیه‌ ادعایی، اوگیلوی در آن زمان قبل از رسیدن به اتوبوسی که به مقصد محوطه دانشگاه در حرکت بوده، از منطقه نورث یورک عبور کرده است.

ناگهان یک افسر پلیس به سمت اوگیلوی رفت و با وجود اینکه اوگیلوی نام خود را اعلام کرد و ادعا کرد که او همان شخصی نیست که پلیس به دنبال او است، اما افسر پلیس همچنان به درگیری با او ادامه داده است.

در عرض چند ثانیه، افسر دیگری نیز در این صحنه حاضر می شود و سپس پلیس دیگری نیز به این ماجرا می پیوندد. اوگیلوی ادعا می کند که یک افسر پلیس زانوی خود را روی گردن او فشار داده و از اوگیلوی خواسته مطابق با خواسته او رفتار کند، سپس دست هایش را از پشت بسته و او را روی زمین کشیده است.

اوگیلوی از پلیس تورنتو و سه افسر درگیر در این ماجرا برای خسارات وارد شده به او در آن روز تابستانی شکایت کرده و از طرفی خواهان دریافت 50 هزار دلار غرامت برای نقض منشور حقوق و آزادی های کانادا شده است. مادرش کریستین اوگیلوی نیز بر اساس قانون خانواده به دنبال دریافت غرامت 250 هزار دلاری است.

به گفته وکیل اوگیلوی که این فیلم را مشاهده کرده، کل این ماجرا روی دوربین های بدن افسران پلیس ضبط شده است. به دلیل اینکه هنوز این پرونده در دادگاه مطرح نشده است، سخنگوی پلیس تورنتو اعلام کرد که آنها نمی توانند در مورد این پرونده اظهار نظر کنند. قرار است این پرونده در فوریه 2024 در دادگاه مورد بررسی قرار بگیرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید