اخباراخبار کانادا

شکایت یکی از کارگران کانادایی نسبت به وضعیت نامناسب کاری

یکی از پرسنل سابق کارخانه تولیدی Canada Goose در نزدیکی تورنتو، پس از انتشار یک پست در تیک تاک در اعتراض به دستمزد های پایین و متعاقبا از دست دادن شغل خود، در تلاش است تا آگاهی را در مورد شرایط کاری افزایش دهد.

شانتال بلیزل در اواخر اکتبر، پستی را در مورد تجربیات کاری خود در کارخانه Canada Goose در تیک تاک به اشتراک گذاشت. 

چند روز بعد او به دلیل آنچه ادعا می کند مشتی چرندیات بوده اند، از این کارخانه اخراج شد. حال او تلاش می‌کند از این تجربه برای روشن کردن وضعیت اسفناک کارگران ماهر شاغل در یکی از بزرگترین برندهای کانادایی استفاده کند.

کارخانه Canada Goose به امید جلوگیری از پیش آمد جنجالی دیگر، اعلام کرده که پست بلیزل در تیک تاک هیچ ربطی به اخراج او ندارد. سخنگوی این شرکت گفت: «ما با کمال اطمینان می‌گوییم که هیچ اقدامی علیه هیچ کدام از پرسنل این کارخانه در رابطه با فعالیت های آنها در رسانه های اجتماعی صورت نگرفته است».

اما بلیزل این داستان را به گونه ای کاملا متفاوت تعریف می کند، او می گوید: «پس از دو ماه کار در این مرکز و در حالی که هنوز دوره آزمایشی سه ماهه ام به پایان نرسیده بود، پس از اینکه یک پست در تیک تاک در مورد وضعیت کاری این شرکت و دستمزد پایین آنجا منتشر کردم اخراج شدم؛ تنها به این بهانه که به اندازه کافی کارآمد نبودم».

بلیزل می گوید: «دستمزدهای این شرکت بر اساس سرعت کار کارگران تعیین می شوند. فرد باید براساس سرعت مشخصی سفارش ها را بدوزد و تنها اگر بر اساس این نرخ، راندمان او بیش از ۱۰۰ درصد باشد، بیش از حداقل دستمزد دریافت خواهد کرد».

بلیزل می‌گوید که این نرخ کارآیی چندین سال پیش تعیین شده است، یعنی زمانی که دستمزد کارگران هنوز ساعتی ۱۱ دلار بود. در حال حاضر کارگران باید بر اساس نرخ راندمان ۱۵۰ درصدی کار کنند تا یک پنی بیشتر از حداقل دستمزد دریافت کنند. این در حالی است که راندمان یک فرد متوسط با 6 ماه سابقه کار خیاطی، تنها 80 درصد است.

بلیزل خاطرنشان می کند که مشکلات نیروی کار در این کارخانه تنها به این موارد محدود نمی شوند، زیرا او ادعا می‌کند که این شرکت از نیروی کار ماهر زنان مهاجر استفاده می کند.

او گفت: «تقریبا ۳۰۰ نفر کارگر در این کارخانه کار می کنند، عمده آنها جزء زنان مهاجر تازه وارد هستند که در بیشتر موارد به انگلیسی صحبت نمی کنند.

به نظر من مشکلات این حوزه فراتر از این هاست، به عنوان مثال آنها تبلیغ می کنند که کت های ۱۸۰۰ دلاری برند آنها به صورت کاملا اخلاقی ساخته می‌شوند. اخلاقی بودن به چه معناست؟ اینکه آنها حداقل هزینه ممکن را برای ساخت یک کت پرداخت کنند و به گونه‌ای با کارگران ماهر رفتار کند که گویی هیچ گونه مهارتی ندارند، آیا این واقعا اخلاقی است؟».

یکی از نمایندگان شرکت Canada Goose در پاسخ به این بحث ها گفت: « این شرکت معتقد است که شفافیت پرداخت برای ایجاد احترام و اعتماد در تیم ما ضروری است.  به همین دلیل ما سعی می کنیم پرسنل مان درک روشنی از ساختار پرداختی این شرکت داشته باشند و به آنها نشان می دهیم که چگونه می‌توانند با افزایش راندمان کاری، درآمد خود را افزایش دهند».

او در ادامه گفت: «در شرکت ما نیز مانند بسیاری از کسب و کارهای تولیدی، نرخ دستمزد بر اساس راندمان فرد تعیین می‌شود؛ این فرصتی است برای افزایش درآمد از طریق افزایش کارایی. محدوده میانگین دستمزد در شرکت ما ساعتی ۱۷ تا ۱۹ دلار است.

اما برخی از پرسنل این شرکت ساعتی ۳۵ دلار درآمد دارند؛ در واقع تعداد کسانی که بیش از حداقل دستمزد درآمد دارند، به طور قابل توجهی بیشتر از سایرین است».

او گفت بر اساس قرارداد جمعی که شرکت ما با اتحادیه کارگران خود منعقد کرده است، اگر یک کارمند آزمایشی نتواند به سطح راندمان پایه برسد یا پیشرفت مناسبی نداشته باشد، پس از تکمیل دوره آموزشی، ممکن است مشمول فسخ قرارداد یا اخراج شود».

او در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد سوء استفاده این شرکت از کارگران ماهر مهاجر گفت: «ما افتخار می کنیم که استعداد ها را به کار می گیریم و در زمینه آموزش کارگران تازه وارد و مهاجران بیکار سرمایه گذاری می کنیم. بسیاری از پرسنل ما از میان جامعه مهاجران تازه وارد هستند که اکنون با این روش، مهارت لازم را کسب کرده اند و به درآمدی پایداری رسیده اند».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید