اخباراخبار جهان

شکایت والدین جوان 23 ساله که پس از مصرف مکمل کراتوم جان باخت

آمریکا- زوج آمریکایی پس از مرگ فرزندشان پس از مصرف مکملی که به عنوان داروی خواب و ضد اضطراب عرضه می شود، از سازنده شکایت کرده اند. 

جسد اتان، دسامبر گذشته بر کف آشپزخانه آپارتمان پیدا شد. والدین عزادار، تا قبل از فوت ناگهانی او چیزی درباره این مکمل گیاهی و اینکه او برای چه مدت آن را مصرف کرده بود، نمی دانستند. آنان معتقدند اتان در اثر عوارض دارو فوت کرده است.  

دینا و جان پوپ که اولین شکایت خود را ماه مه بر علیه چند فرد و شرکت مرتبط با تولید، بازاریابی و فروش کراتوم به جریان انداختند، دادخواست بزرگتری را به ثبت رسانده اند.  هدف دادخواست دادن هشدار در مورد ایمن نبودن مصرف کراتوم برای انسان است. 

کراتوم که با نام میتراژینا نیزشناخته می شود، گیاهی از خانواده قهوه و بومی آسیای جنوب شرقی و آفریقا است و به عنوان داروی کمکی برای تسکین درد، اضطراب و وابستگی به دارو عرضه می شود. کراتوم در جورجیا و برخی ایالت های آمریکا در پمپ بنزین ها فروخته می شود. 

کالبدشکافی نشان داد که اتان پوپ در اثر مسومیت با میتراژینا فوت کرده و الکل یا مواد مخدر غیرقانونی در بدن خود نداشت. به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا، میتراژینا یک ترکیب روانگردان در کراتوم است. 

مت وترینگتون، وکیل خانواده پوپ با ادعای سازندگان مبنی بر ایمن بودن این ماده مخالف است و می گوید حتی اگر این ادعا درست باشد، کراتومی که در آمریکا فروخته می شود، فوق العاده غلیظ و بیشتر شبیه هروئین یا سایر مواد مخدر است. 

اتان چند روز قبل از مرگ، مقداری کراتوم مایع خریداری کرده بود که به ویژه خطرناک تر است، زیرا حاوی غلظت های بالاتر میتراژینا می باشد که خطر مصرف بیش از حد و مرگ را افزایش می دهد. 

کراتوم در دوز پایین به عنوان محرک و در دوز بالا به عنوان آرام بخش عمل می کند و می تواند اعتیادآور باشد و باعث توهم و هذیان شود. 

FDA به مصرف کنندگان هشدار می دهد که از محصولاتی که دارای برچسب کراتوم هستند استفاده نکنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید