اخباراخبار جهان

شکایت نوجوان از پزشکان بخاطر عمل فاجعه باری که سرنوشت او را تغییر داد

نوجوانی که در 15 سالگی عمل پستان برداری انجام داد، اعلام کرد که قصد دارد به دلیل اختلال در روند رشد جنسی‌اش از پزشکانی که او را جراحی کرده‌اند شکایت کند.

به گفته ی این نوجوان این عمل جراحی، زندگی اش را ویران کرده و ممکن است دیگر هرگز نتواند بچه دار شود.

کول در سن 15 سالگی به والدین خود گفته بود که احساس خوبی نسبت به جنسیت خود ندارد، آنها نیز پس از مشورت با پزشکان تصمیم به انجام این عمل گرفتند.

کول که اهل سنترال ولی کالیفرنیا است، گفت که یک سال پس از انجام این عمل پشیمان شده است. همین امر باعث شده که او تیم پزشکی اش را به باد انتقاد بگیرد. او معتقد است که در آن زمان به دلیل کم سن و سال بودن قادر به تشخیص خوب و بد نبوده است و پزشکان نباید اجازه می دادند یک کودک چنین تصمیم بگیرد.

او می گوید: «این اتفاق تنها برای من رخ نداده است، سالانه صدها کودک مانند من چنین سرنوشت غمباری پیدا می کنند و زمانی متوجه اصل مطلب می شوند که بسیار دیر شده است. حال من می خواهم صدای آنها باشم، شاید این کار من باعث شود آنها نیز به خودشان بیایند و حق و حقوق خود را مطالبه کنند».

در این شکایت ادعا شده که پزشکان به او گفته اند اگر این عمل را انجام ندهد، ممکن است به دلیل اختلال نارسایی جنسی دست به خودکشی بزند.

داستان زندگی کول و امثال او جنجال زیادی را در ایالات متحده به راه انداخته است، حال باید دید که آیا دعوی قانونی او به ممنوعیت این اقدامات برای کودکان زیر سن قانونی منجر می شود یا خیر؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید