اخباراخبار کانادا

شکایت مترجم سابق افغان از کارمند امور خارجه کانادا به اتهام تجاوز جنسی

 

یک مترجم سابق زن افغان که برای دولت کانادا در قندهار، افغانستان کار می‌ کرد، از یکی از کارمندان وزارت امور خارجه کانادا شکایت و میلیون ها دلار ادعای خسارت نموده است. شاکی مدعی است بین سال های 2011 تا 2013 از سوی این فرد قربانی تجاوز جنسی شده است.  

دادخواست این زن برای دریافت 1.75 میلیون دلار خسارت از متهم و بیش از 1 میلیون دلار غرامت از دولت فدرال می باشد. 

دولت فدرال در سال 2009 این مترجم زن را برای کمک به نظامیان کانادایی شرکت کننده در مأموریت نظامی چند ملیتی، استخدام کرد. این زن در آن زمان 15 ساله بود.

وکلای کارمند امور خارجه که متهم به تجاوز جنسی است، با صدور بیانیه این اتهامات را رد کرده اند. CBC نامی از او نمی ‌برد زیرا اتهامی کیفری به او وارد نشده و این اتهامات در دادگاه بررسی نشده اند. 

زن شاکی در بیانیه ای که برای CBC ارسال کرد، آورد: من تنها مترجم زن در کمپ ناتان اسمیت قندهار بودم. در حالی که در پایگاه کار می‌ کردم، و بدون اینکه بفهمم چه اتفاقی دارد می‌ افتد، توسط یکی از مقامات ارشد دولت کانادا هدف قرار گرفتم.  

در ادامه این بیانیه آمده است: در نتیجه همکاری با کانادا، زندگی من از سوی طالبان در معرض تهدید قرار گرفت. در نهایت خوش شانس بودم که برای انتقال به کانادا انتخاب شدم. این فرد رابطه پدر و دختری با من آغاز کرد و به من قول اقامت در خانه اش در کانادا را داد ولی در کانادا مرا مورد سوء استفاده جنسی قرار داد. 

در اسناد ارائه شده به دادگاه، قربانی ادعا می کند متهم با ادعای حمایت پدرانه به وی نزدیک شد. اما ماهیت رابطه تغییر کرد. از جمله این مرد شروع به بوسیدن پیشانی و نوازش او نمود. 

مترجم سابق می گوید متهم به او پیشنهاد کمک داد تا با استفاده از برنامه مهاجرتی ویژه افغان ها به کانادا بیابد و  از او دعوت کرد تا با او و خانواده اش در اتاوا زندگی کند. او گفت متهم زمانی که هر دو در افغانستان بودند، در مورد آوردن او به کانادا با پدرش نیز صحبت کرد.

این زن جوان در اکتبر 2011 وارد کانادا شد و در نوامبر، زمانی که 17 سال داشت، به خانه مرد نقل مکان کرد. او ادعا می کند که آزار و اذیت ها تقریباً بلافاصله شروع شد و در طول دو سال، اغلب در داخل خانه ادامه یافت. او می گوید که رابطه آنها هرگز توافقی و با رضایت نبوده است. 

در دادخواست آمده است که حتی پس از نقل مکان او از منزل متهم، آزار و اذیت ادامه یافت و با تهدید همراه بود. او می‌ گوید متهم تهدید کرد چنانچه آزارها را گزارش کند، فیلم ها و عکس های رابطه جنسی را برای پدر وی در افغانستان ارسال می کند. متهم همچنین او را تهدید کرد که مانع دریافت تابعیت کانادا خواهد شد و در صورت افشای موضوع، او را از کشور اخراج خواهد کرد. 

متهم در دفاعیه ارائه شده، کلیه اتهامات را رد کرده ، اما اعتراف می کند که شاکی را می شناسد و در سال 2011 به او اجازه داد با همسر و فرزندانش در خانه اش زندگی کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید