اخباراخبار کانادا

شکایت از مشاور مسکن کانادایی به دلیل فروش خانه 8 میلیون دلاری با پیشینه سیاه به ستاره بسکتبال 

شی گیلگوس-آلکساندر از تورنتو، ستاره جوان لیگ ملی بسکتبال آمریکا خواهان لغو قرارداد خرید عمارتی در انتاریو است که قبلا توسط ایدن پلترسکی – پادشاه خودخوانده بیت کوین – اجاره شده بود. 

آلکساندر پس از تخلیه خانه توسط پلترسکی این ملک 8.4 میلیون دلاری در کنار دریاچه برلینگتون را خریداری کرد. اما مدت کوتاهی پس از نقل مکان، یک غریبه به خانه مراجعه کرد و سراغ پلترسکی را گرفت. اندکی پس از آن گیلگیوس-آلکساندر از تاریخچه خانه مطلع شد. بدتر اینکه دانست این خانه چندین بار مورد حمله قرار گرفته و فردی حتی تهدید به آتش زدن آن کرده بود. خریدار جوان هم اکنون از مشاور املاک شکایت کرده و می گوید او موظف بود تاریخچه ملک را افشا کند. 

پلترسکی 24 ساله در سال 2022 بیش از 40 میلیون دلار از سرمایه گذارانی که به دنبال کسب سود هنگفت در بازار بی ثبات بیت کوین (رمز ارز) بودند، دریافت کرد. اما سرمایه گذاران اندکی بعد متوجه شدند که فریب خورده و پلترسکی با پول آنها زندگی تجملی برای خود ایجاد کرده بود. 

در هنگام اعلام ورشکستگی پلترسکی مشخص شد که او تنها بخش کوچکی از وجوه دریافتی را سرمایه‌ گذاری کرده و تقریبا نیمی از 40 میلیون دلار را برای تجملات شخصی خرج کرده بود. پلترسکی ربوده شد، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و برای دریافت باج چند روز گروگان نگه داشته شد. این آدم ربایی به بازداشت 5 مرد منجر شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید