اخباراخبار جهان

شکایت از فایزر به دلیل بازاریابی نادرست و گمراه کننده در مورد ایمنی واکسن کووید-19

کریس کوباچ، دادستان کل کانزاس در ایالات متحده  شکایت علیه شرکت داروسازی فایزر به دلیل بازاریابی نادرست و گمراه کننده در مورد ایمنی واکسن کووید-19 و کم اهمیت جلوه دادن خطرات مرتبط با تزریق آن و همچنین ارائه ادعاهای غیرقاب اثبات در مورد اثربخشی آن را به جریان انداخته است.

کوباچ مدعی است فایزر با اظهارات نادرست خود در مورد دارو، قانون حمایت از مصرف کننده کانزاس را نقض کرده است. نامبرده در بیانیه ‌ای آورد: فایزر اظهارات گمراه‌ کننده را برای فریب افکار عمومی درباره واکسن خود در زمانی که آمریکایی‌ ها به حقیقت نیاز داشتند، بیان کرد. شکایتی که در دادگاه ناحیه توماس کانتی تنظیم شده است، ادعا می کند که فایزر از اوایل سال 2021، مدت کوتاهی پس از انتشار واکسن، شروع به مخفی کردن شواهد کرد. شواهدی که نشان می دهد بین دریافت واکسن و عوارض بارداری مانند سقط جنین و التهاب قلب به نام میوکاردیت و پریکاردیت، ارتباط وجود دارد.

فایزر با انتشار بیانیه اتهامات وارده را رد کرد. در بیانیه آمده است: اظهارات فایزر در مورد واکسن کووید-19 دقیق و علمی بوده است. میوکاردیت و پریکاردیت که در سال 2021 به عنوان عوارض جانبی واکسن اعلام شد، یک عارضه بسیار نادر است و اغلب در پسران نوجوان رخ می دهد.

دادستان ایالتی کانزاس همچنین ادعا می کند که فایزر به دروغ ادعا کرده واکسن آنها در برابر انواع دیگر کووید نیز موثر است و از ابتلا و انتقال جلوگیری می کند.

کانزاس تنها ایالتی نیست که از فایزر شکایت کرده است. دادستان کل تگزاس، کن پکستون، سال گذشته شکایت مشابهی را علیه داروساز تنظیم کرد .

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید