اخباراخبار جهان

شهردار مازاتلان در مکزیک به کانادایی ها: نگران خشونت کارتل مواد مخدر نباشید

مکزیک – شهردار یکی از شهرهای مکزیک که هفته گذشته شاهد موج خشونت کارتل های مواد مخدر بود، به کانادایی ها و دیگر توریست های خارجی اطمینان داد که خطری متوجه آنها نیست. 

ادگار گونزالس، در ویدیویی که اخیرا منتشر کرد در مرکز شهر مشغول قدم زدن و عکس گرفتن با گردشگران دیده شد. گونزالس گفت: گردشگران بدون مشکل در رستوران ها، خیابان ها و گالری ها حضور دارند. همه جا کاملا آرام است. 

یادآور می شود که پس از دستگیری یکی از رهبران اصلی کارتل مواد مخدر که منجر به انتقامجویی اعضای کارتل گردید، تعدادی از گردشگران کانادایی در منطقه شمال غرب مکزیک، چند روز در هتل های خود گرفتار شدند. با اینکه برخی از مناطق آخر هفته نسبتا عادی را پشت سر گذاشتند اما فضای برخی دیگر از مناطق همچنان ناآرام است. 

چندین فرودگاه منطقه به دلیل تیراندازی و حملات مسلحانه بسته شده و پروازها لغو شدند. خوشبختانه پروازها از مازاتلان به کلگری، ادمونتون، وینیپگ و ونکوور از سر گرفته شده اند. 

وزارت امور خارجه کانادا یکشنبه گذشته به کانادایی ها در سینالوآ – ایالتی که مازاتلان در آن واقع شده – توصیه کرد در هتل های خود باقی بمانند و از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند. 

این خشونت ها پس از دستگیری اویدیو گوزمان، قاچاقچی مواد مخدر، که پسر رئیس سابق کارتل واکین (ال چاپو) گوزمان است، رخ داد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید