اخباراخبار کانادا

شهردار تورنتو خواهان افزایش قابل توجه مالیات املاک

تورنتو- از زمانی که جان توری در سال 2015 و در سمت شهردار اولین لایحه بودجه را به شورای شهر ارائه کرد، هزینه های اداره بزرگترین شهر کانادا 40 درصد افزایش یافته است. در آن زمان 11.5 میلیارد دلار از بودجه شهر از محل مالیات تامین می شد، اما در لایحه ای که 10 ژانویه 2023 به شورا ارائه شد، 16.1 میلیارد دلار درآمد مالیاتی پیش بینی شده است. 

توری پیشنهاد افزایش مالیات املاک و صندوق توسعه شهری به مجموعا 7 درصد (بالاتر از نرخ فعلی تورم) را ارائه کرده است.

توری می گوید او و کارکنان اش در شهرداری در تلاش هستند تا افزایش را در حد امکان پایین نگه دارند. با این حال تاکید دارد هر یک سنت افزایش قیمت سوخت می تواند 900 هزار دلار برای پر کردن باک اتوبوس، اتومبیل پلیس، آمبولانس و سایر وسایل نقلیه شهری هزینه داشته باشد. 

این توضیحات قابل درک است، اما یک شهروند معمولی نمی تواند به سادگی از عهده 7 درصد افزایش برآید. 

حامیان افزایش مالیات می گویند این افزایش چندان زیاد نیست و به معنای 183 دلار مالیات بیشتر + 50 دلار بیشتر برای صندوق توسعه می باشد. به عبارتی با نرخ جدید میانگین مالیات املاک خانه 695 هزار و 268 دلاری، با 233 دلار افزایش در سال جاری به 3569 دلار خواهد رسید. 

اما سیلوین شارلبوآ از دانشگاه دالهاوزی می گوید: این افزایش با توجه به افزایش هزینه مواد غذایی، بنزین و پوشاک، در نهایت به معنای حداقل 1000 دلار هزینه سالانه بیشتر برای خانوار خواهد بود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید