اخباراخبار کانادا

شهرداری های انتاریو نگران پیشرفت اندک دولت فدرال در فرایند حسابرسی امور مالی خود

تورنتو – بیش از سه ماه از زمانی که دولت انتاریو قول داد شهرداری ها به دلیل قانون استانی جدید، درآمد خود را از دست نخواهند داد، می گذرد. حال شهرداری ها، از جمله شهرداری میسی ساگا، می گویند به دلیل تعلل دولت استان در ارزیابی وضعیت مالی شهرداری ها، تاثیرات قانون جدید را احساس می کنند. برای مثال مقامات یکی از شهرهای بزرگ استان از بلاتکلیف ماندن پروژه های ساخت و ساز خبر می دهند. 

شهرداری های انتاریو از ماه ها قبل زنگ خطر را در مورد قانون جدید به صدا درآورده اند. قانونی که توسعه دهندگان را در ازای برخی ساخت و سازها، از جمله مسکن مقرون بصرفه و ارزان قیمت، از پرداخت هزینه و عوارض به خزانه شهرداری، معاف کرده و یا به پرداخت مبلغ ناچیز ملزم می نماید. 

شهرداری ها می گویند واریز این هزینه ها به خزانه برای ارائه خدمات، ساخت مسکن جدید و زیرساخت ها ضروری است و قانون جدید آنها را از حدود 5 میلیارد دلار درآمد محروم می کند.

از سوی دیگر استیو کلارک، وزیر امور شهری و مسکن انتاریو درباره تاثیرات قانون جدید ابراز تردید کرده و می گوید شهرداری ها میلیاردها دلار ذخیره در اختیار دارند.

نامبرده اواخر نوامبر از حسابرسی شخص ثالث از شهرداری های منتخب خبر داد تا درک واقعی از وضعیت امور مالی آنها به دست آید. 

کلارک گفت: بایستی با یکدیگر برای یافتن ابزارهای جایگزین برای رشد به جای افزایش هزینه های توسعه برای خریداران مسکن جدید، تلاش کنیم. لایحه 23 هیچگونه تاثیری بر توانایی شهرداری ها در تامین بودجه زیرساخت های مسکن، نخواهد داشت. 

اما اقدام خاصی برای جبران درآمد از دست رفته از محل هزینه های توسعه انجام نشده؛ فهرست شهرداری های منتخب نهایی نشده؛ حسابرسان منصوب نشده و به روزرسانی های اندکی صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که هزینه های توسعه به سرعت در برخی از شهرداری ها افزایش یافته و مالکیت خانه را برای بسیاری از انتاریویی ها دور از دسترس کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید