اخباراخبار جهان

شهرداری تورنتو افزایش مالیات خانه های خالی را بررسی می کند

اعضای شورای شهر تورنتو توصیه کرده اند مالیات خانه یا کاندوی خالی از 1 درصد فعلی به 3 درصد ارزش برآورد شده ملک افزایش یابد. این پیشنهاد با وعده اولیویا چائو در جریان انتخابات شهرداری مطابقت دارد. چائو در آن زمان ادعا کرد این افزایش نه تنها به حل بحران مسکن، بلکه به کاهش کسری بودجه شهرداری کمک می کند. 

شورای شهر تورنتو در دسامبر 2021 به اعمال مالیات بر املاک خالی رای داد. هدف این اقدام وارد کردن فشار به مالکین جهت فروش و یا اجاره دادن ملک بود. با توجه به بحران فزاینده مسکن در شهر، شورا امیدوار بود این حرکت فضاهای بیشتری را برای خریداران و اجاره کنندگان باز کند. 

صاحبخانه های مشمول این مالیات، سالانه معادل یک درصد از ارزش بازار ملک خود را مالیات می پردازند. این مالیات در صورتی اعمال می شود که خانه به مدت شش ماه در یک سال خالی از سکنه باشد یا به عنوان محل سکونت اصلی مالک استفاده نشده باشد. 

جریمه فرار از این مالیات بین 250 تا 10 هزار دلار می باشد. 

مالیات خانه های خالی برای شهرداری در سال نخست 54 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد. 

شهرداری در حال حاضر مجموعا 17400 ملک را خالی تلقی کرده، بنابراین صاحبان آنها مشمول پرداخت مالیات می باشند. البته معافیت هایی نیز در نظر گرفته شده است از جمله چنانچه مالک تحت مراقبت طولانی مدت باشد؛ ملک در حال تعمیر یا بازسازی باشد و یا در صورتی که ملک به دلیل فوت صاحب آن خالی مانده باشد. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید