مقالاتمقالات اجتماعی

شستشوی معکوس به حفظ طراوت و شادابی موها کمک می کند! 

شستشوی معکوس مو یکی از روش های مراقبتی است که به ماندگاری طولانی تر، شادابی و طراوت موها کمک می کند.

استفاده از شستشوی معکوس می تواند از بروز آسیب به موها جلوگیری کند البته اگر به صورت متعادل و هفته ای یک بار انجام شود. این روش در بلندمدت می تواند حتی موهای به شدت آسیب دیده را ترمیم نماید.

شستشوی معکوس مو چیست؟

شستشوی معکوس مو به معنی استفاده از نرم کننده قبل از شامپو است.

در روتین شستشوی موها، معمولا از نرم کننده بعد از شامپو استفاده می شود. اما در روش شستشوی معکوس، ابتدا از نرم کننده که اثرات محافظتی در برابر مواد شیمیایی دارد استفاده می شود تا از آسیب دیدن موها توسط مواد شیمیایی مضر در شامپو جلوگیری شود. این روش همچنین با ایجاد لایه محافظ روی موها، باعث می شود چربی و مواد مغذی موها با شامپو شسته نشود.

برای شستشوی معکوس مو، ابتدا موها را خیس کرده و سپس نرم کننده رویشان بمالید و بین 3-5 دقیقه صبر کنید. سپس موها را آبکشی نمایید ولی مراقب باشید که لایه محافظتی نرم کننده روی موها باقی بماند.

اگر نوک موها بیش از اندازه خشک است می توانید مقدار بیشتری نرم کننده به نوک موها بزنید و کمتر از سایر قسمت ها آبکشی نمایید.

سپس موها را شامپو زده و بشویید و در نهایت بعد از حمام از سرم مو استفاده کرده و اجازه دهید موها به حالت طبیعی خشک شوند.

نرم کننده های طبیعی برای شستشوی معکوس مو:

اگر نمی خواهید از نرم کننده های شیمیایی استفاده کنید.  و تمایل دارید به صورت همزمان با شستشوی معکوس فولیکول های مو را تغذیه کنید می توانید از انواع نرم کننده های طبیعی مو بهره مند شوید.

نرم کننده طبیعی برای موهای چرب: روغن زیتون، روغن آرگان، روغن آفتابگردان و نرم کننده طبیعی برای موهای خشک: روغن آووکادو، روغن آرگان، روغن کنجد، روغن باباسو و روغن بادام، می باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید