اخباراخبار کانادا

شرکت Bed Bath & Beyond قصد دارد تعدادی از فروشگاهایش را تعطیل کند، فعالیتش را محدود کند و جمعی از پرسنلش را اخراج کند.

این خبر بدی برای طرفداران این خرده فروشی در کانادا است، اما گزارش ها حاکی از این هستند که این شرکت قصد دارد 100 مورد از فروشگاه های خود را تعطیل کند و فعالیت هایش را محدود کند تا بدین صورت مانع از ورشکستگی شود.

روز چهارشنبه این شرکت اعلام کرد که قصد دارد 20% از کارکنان خود را تعدیل کند. در ضمن اعلام کرد که حدود 150 فروشگاه خود را تعطیل می کند و فعالیتش در زمینه همکاری با برندهای لوازم خانگی را محدود می کند.

طبق گزارش ها این شرکت تا ماه فوریه حدود 32 هزار کارمند داشته است که با توجه به تعطیلی گسترده فروشگاه ها، اخراج جمعی از آنها قابل انتظار است.

با وجود اینکه شرکت Bed Bath & Beyond اخیراً حدود 500 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است، اما همچنان انتظار دارد که حداقل یک فصل دیگر در سال 2022 نیز جریان نقدینگی منفی را ثبت کند. در ضمن پیش بینی می کند که امسال با 20% افت فروش مواجه شود.

هنوز مهم نیست که دقیقاً کدام فروشگاه ها قرار است تعطیل شوند، اگر چه این شرکت اعلام کرده که 150 فروشگاه زیان ده را شناسایی کرده و از آنها شروع می کند.

هنوز معلوم نیست که آیا فروشگاه های این شرکت واقع در کانادا نیز تحت تاثیر این سیاست انقباضی قرار می گیرند یا خیر و اگر بله، کدام فروشگاه ها؟.

البته این شرکت اعلام کرده که قرار است این تغییرات به نفع مشتریانش باشد و از آنها تحت عنوان «تعادل مجدد مجموعه و بهبود موجودی» نام برده است.

آنها به مشتریان خود قول داده اند که برندهای ملی و محبوب دوباره به این مجموعه بازخواهند گشت و در کنار آنها قصد دارند فرصتی برای فعالیت برندهای جدید و نوظهور DTC (مستقیم به مصرف کننده) در فروشگاه های خود فر اهم کنند..

باید دید آیا این سیاست های انقباضی، ضرر این شرکت را جبران خواهند کرد یا خیر؟ اما اگر این شرکت فروشگاه های خود را در کانادا تعطیل کند، تنها شرکتی نخواهد بود که در چند سال اخیر این سیاست را در پیش گرفته است.

اما این خبر چندان هم بد نیست، زیرا عدم فعالیت یک برند به معنی باز شدن عرصه برای فعالیت برندهای دیگری در بازار کانادا است که چه بسا محبوب تر از رقبای قبلی خود باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید