اخباراخبار کانادا

شرکت های بزرگ بیمه قصد دارند پوشش بیمه ای سرقت دو مدل اتوموبیل را حذف کنند

به نقل از foxbusiness :

افزایش 300 درصدی سرقت اتوموبیل های کیا و هیوندای در دو سال گذشته در برخی از شهرهای کانادا باعث شده که حداقل دو شرکت بزرگ بیمه ای تصمیم بگیرند پوشش بیمه سرقت را از بیمه نامه های اتوموبیل خود حذف کنند.

بر این اساس شرکت های بیمه ای State Farm و Progressive تائید کردند که برخی مدل های اتوموبیل های کیا و هیوندای تولیدی سال های 2015 تا 2019 را دیگر تحت پوشش بیمه سرقت قرار نمی دهند.

مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه یا IHHS در سپتامبر 2022 گزارش داد که ادعای سرقت اتوموبیل های هیوندای و کیا مدل سال های 2015 تا 2019 تقریبا دو برابر بیشتر از اتوموبیل Dodge Charger SRT Hellcat است.

مت مور معاون ارشد HLDI در این گزارش گفت: «سرقت خودرو در طول همه گیری رواج پیدا کرد. این اعداد به ما می گویند که برخی از اتوموبیل ها به دلیل گرانبها بودن و یا به دلیل اینکه سرقت آنها آسان تر است، بیشتر از سایرین هدف سارقان قرار می گیرند».

در این گزارش اشاره شده است که اتوموبیل های هیوندای و کیا که به سرقت رفته ‌اند فاقد ایموبلایزرهای الکترونیکی هستند که می ‌توانند مانع از سرقت اتوموبیل شوند. به گفته مور، زمانی که این دو شرکت ایموبلایزرهای الکترونیکی را به اتوموبیل های خود اضافه کردند، آمار سرقت اتوموبیل های تولیدی آنها به شدت کاهش یافت.

درضمن براساس این گزارش تنها 26 درصد از ایموبلایزرهای اتوموبیل های کیا و هیوندای مدل 2015 استاندارد بوده اند، در حالی که این رقم در میان اتوموبیل های تولیدی سایر برندها 96 درصد بوده است.

هیچ کدام از این دو شرکت بیمه ای حاضر نشدند به ابهامات در این زمینه پاسخ دهند. تنها شرکت State Farm توقف فروش پوشش بیمه ای سرقت اتوموبیل در برخی از مدل های کیا و هیوندای را در برخی از ایالت ها تائید کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید